CELEBRACJA ŻYCIA

Od pewnego czasu możemy zaobserwować prądy rozwojowe inspirujące nas do jeszcze głębszego przyjrzenia się swoim wzorcom Radości Istnienia, którą można określić jako główny cel Stworzenia. Fundamentalne składowe doświadczeń z tym związanych pokazują Ci przyjęte przez Ciebie modele i nawyki emocjonalne w obszarze równowagi dawania i przyjmowania, poczucia komfortu, zdolności do odczuwania rozkoszy oraz przyjemności. To stwarza aktualny obraz umiejętności celebracji siebie i tego co jest. Przyglądając się temu aspektowi, możesz zweryfikować, na ile stoisz na co dzień w zdrowej Istocie Życia oraz Świadomej Obecności, i co to dla Ciebie znaczy.

Świadoma Obecność

Od pewnego czasu możemy zaobserwować prądy rozwojowe inspirujące nas do jeszcze głębszego przyjrzenia się swoim wzorcom Radości Istnienia, którą można określić jako główny cel Stworzenia. Fundamentalne składowe doświadczeń z tym związanych pokazują Ci przyjęte przez Ciebie modele i nawyki emocjonalne w obszarze równowagi dawania i przyjmowania, poczucia komfortu, zdolności do odczuwania rozkoszy oraz przyjemności. To stwarza aktualny obraz umiejętności celebracji siebie i tego co jest. Przyglądając się temu aspektowi, możesz zweryfikować, na ile stoisz na co dzień w Świadomej Obecności, i co to dla Ciebie znaczy.

Na ile jesteś tak naprawdę obecna/ obecny w swoim życiu?

Czy wiesz, że Twoja Obecność jest nie tylko potrzebna, lecz także celebrowana przez Wszechświat?

Jak [tak naprawdę] czujesz się z energią przyjemności i relaksu?

Na ile je przyjmujesz?

Czym jest dla Ciebie niewinna, dziecięca Radość Istnienia? Na ile jest Twoim naturalnym stanem? A może jest Ci obca? Czy uważasz, że można Ci ją odebrać?

Jak to jest działać z poziomu ochoty i przyjemności? Na ile dokonujesz życiowych wyborów i podejmujesz decyzje właśnie przez ten pozytywny filtr? Na ile widzisz siebie jako osobę wolną od potrzeby dokonywania wyborów i podejmowania decyzji z poziomu negatywnych filtrów tj. presji, przymusu, poczucia obowiązku? Kiedy, i na ile możesz podejmować decyzje z poziomu lęku o przetrwanie?

Na ile szacunek do siebie i obdarowywanie siebie są dla Ciebie naturalnym, codziennym stanem?

Te pytania mogą nakierować Cię na rzeczywisty obraz ewentualnych uwarunkowań, które osłabiają bądź wspierają Twoją zdolność tworzenia i utrzymania zdrowej jakości Twojego życia. Ponadto, odzwierciedlają punkty zaczepienia i tzw. haki energetyczne, za pośrednictwem których można wciągnąć Cię w mechanizmy kontroli i manipulacji – pasożytnicze wahadła energoinformacyjne, które żywią się częstotliwością strachu, lęku, przymusu, wątpliwości, agresji, bezsilności, nienawiści i innych emocjonalnych toksyn. Jeśli przegapisz czas uwagi dla siebie gdy Wszechświat pokazuje Ci tę porę celebracji siebie, później może być Ci trudno odbudować tę zdolność i włożysz to wiele wysiłku.  

Na ile wzbraniasz się przed wygodą i przyjemnością z obawy, że mogłyby Cię zepsuć?

Na ile pozwalasz życiu się porozpieszczać – bez lęku, że przysłowiowa woda sodowa uderzy Ci do głowy, lub się rozleniwisz? Z czym kojarzy Ci się rozkosz?

Na ile jest w Tobie przyzwyczajenie do funkcjonowania pod batem, z przekonania, że dyscyplina to odmawianie sobie przyjemności, a nawet asceza, która konieczna jest, by funkcjonować dojrzale i odpowiedzialnie?

Przemiana Twojego życia ku celebracji

Mechanika nieba stwarza nam wartościową sposobność do przemiany duchowej w tym kontekście. Uran w archetypie Byka w latach 2018-2026 zachęca nas do tego, aby dokonać wewnętrznej rewolucji, którą można odnieść do poczucia jakości życia w kontekście komfortu i przyjemności. Jeśli w polu energii przechowujemy jeszcze blokujące uwarunkowania związane z tym aspektem, to czas, w którym mogą zachodzić gwałtowne zmiany, by uwolnić fasady, skostniałe wyobrażenia o wygodzie, toksyczne obrazy komfortu, hedonizmu i skłonność do ograbiania się z Radości Istnienia. Etap ten sprzyja dotarciu się ze zdrową istotą Świadomej Obecności, poprzez pojęcia i wzorce składające się na jej funkcje. Wartości uniwersalne i wyobrażenia z poziomu umysłu skorumpowanego ograniczeniami stanowią cenne narzędzie nauki okazywania sobie Miłości, czułości, szacunku, akceptacji i wdzięczności, które są fundamentem zdrowego stosunku do siebie i życia. Bez tego trudno stworzyć zdrową jakość istnienia i połączyć się z aktem zdrowej celebracji daru życia. Przede wszystkim, zwracają one Twoją uwagą na to, na ile postrzegasz życie jako cenny dar i potrafisz się nim cieszyć. Jeśli brak Ci naturalnej Radości Istnienia i Tworzenia, czas przyjrzeć się, z jakich przekonań zbudowane jest to poczcie niedostatku i niedosytu. Czas ujrzeć i przyjąć cząstkę w Tobie, która miota się w agresji lub opada z bezsilności, która czuje się wybrakowana, martwa i odcięta od Istoty Dobrostanu. 

Obraz życia

Jaką masz wizję życia? Czy jest w Tobie przekonanie, że życie jest ciężkie, trudne, złośliwe? Czy jest w Tobie obraz życia jako ciągłych wyzwań, przeszkód i siłowania się z kimś/czymś/ ze sobą? Jakie masz ukryte korzyści ze skupiania się na takim wariancie?

Porzuć potrzebę demonizowania istoty życia, ponieważ tylko wtedy możesz otworzyć się na przyjęcie wariantu, w którym życie staje się proste i radosne, bez względu na to, co jest Ci pisane w doświadczeniu. Tylko wtedy możesz ujrzeć jego jasną stronę i piękno przeznaczone tylko dla Ciebie. Porzuć potrzebę warunkowania swojej Radości Istnienia od pieniędzy, udanych relacji lub czegokolwiek innego. Aby móc zacząć celebrować życie w pełni Świadomej Obecności już teraz. Takim, jakie ono jest. Z jego wszystkimi blaskami i cieniami. Z całym wachlarzem uczuć i emocji. Z pozwoleniem na wolność od potrzeby dociążania obrazu życia, cynizmu wokół tego, co wychodzi inaczej, niż w Twoich planach.

Rachunek Wdzięczności jako klucz do procesu

Proces dostrajania się do zdrowego poczucia daru życia, jego autentycznej wartości, postawy Świadomej Obecności w Teraz i zdolność do celebracji są incepcyjne jak matrioszka – pomieszczenie w pomieszczeniu, przestrzeń w przestrzeni, do których jest jeden uniwersalny klucz. Może nim być postawa Wdzięczności i Akceptacji.

Gdy w bezpośredni sposób jesteśmy konfrontowani z jakąś formą dyskomfortu, który zakłóca naturalny stan pieczy, ochrony, relaksu i przyjemności, wszystkie te sytuacje są sprzymierzeńcem w procesie identyfikacji ognisk wewnętrznego konfliktu i skostniałych wzorców zatrzymujących w wizji życia, które jest pozbawione kolorytu, wewnętrznej iskry twórczej i satysfakcji, tworząc przytłaczający ciężar złogu i zagmatwanie, które jest męczące, drenujące z energii życiowej, wyjaławiające. Ten ruch do niebytu zamiast do życia i witalności także jest wyborem, więc warto zajrzeć, co kryje się pod spodem. 

Gdy konfrontujesz się z czymś trudnym i ograniczającym, możesz celebrować sposobność do wyzwolenia się z mechanizmów, przez które tak jest. Możesz poczuć wdzięczność za okazję dotarcia do sedna i uwolnienia niechcianych dyskomfortów.

Gdy odczuwasz niepokój związany z poczuciem materialnej stabilności, nie potrafisz stworzyć sobie własnego miejsca na rynku pracy i wciąż szukasz zatrudnienia, możesz poczuć wdzięczność za wolny czas, który Wszechświat ofiarował Ci tylko dla Ciebie. Możesz spożytkować go, dając sobie pełnowartościową uwagę i spędzić go ze sobą w twórczy sposób. To z pewnością zaowocuje bezcennymi pomysłami i wnioskami. Pamiętaj o Radości Istnienia dla życia samego w sobie. Umiłowanie czasu wolnego jest nieprzemijającą Radością Życia. To Radość bezinteresowna, która jest wychodzeniem w przestrzeń i łączy człowieka z przyrodą. Gdy okazujesz radość naturze, przestrzeń pięknie to oddaje. Taka Radość wychodzi z wnętrza Ciebie, wychodzi na zewnątrz i wraca pomnożona. W ten sposób tworzysz i pomnażasz Radość i Obfitość na głębszym poziomie istnienia; dostrzegasz i doceniasz bogactwo i komfort, które już są obecne w Twoim życiu. 

Gdy doświadczasz oporu, bezsilności i frustracji, możesz celebrować okazję do tego, by oduczyć się walki i siłowania, w zamian za rozwijanie umiejętności działania z poziomu Mocy, która polega m.in. na współpracy z Mądrością Wszechświata. Wymaga to neutralnego stosunku do swoich wizji i fiksacji na ich temat,odwagi, by przyznać się do słabości oraz naturalności w proszeniu o wsparcie (bez potrzeby snucia projekcji w jaki sposób dokładnie miałoby się ono objawić). Wówczas uczymy się dystansu do pojęcia wsparcia, aby rozpoznawać wszystkie jego formy i uwolnić się od zawężonego wyobrażenia kiedy ono jest według nas, a kiedy już nie.

Gdy życie szczodrze obdarowuje Cię inspiracjami, Miłością i uwagą bliskich sercu osób, możesz celebrować to, że JESTEŚ. Uznać siebie jako wartościową, piękną i ważną istotę, którą dostrzeżesz, patrząc na siebie oczyma tych, którzy Cię kochają. Możesz doświadczyć zachwytu nad tym, co jest w Tobie wyjątkowe – bez lęku, że to doprowadzi Cię do pychy. Możesz poczuć wdzięczność za okazję do zjednoczenia się z Istotą Akuratności, dzięki której zawsze wiesz, gdzie przebiega zdrowa granica, która chroni Cię przed popadnięciem w nadmiary lub braki. Możesz ukochać siebie, docenić i obdarzyć szacunkiem. 

Gdy doskwiera Ci samotność i czujesz, że nie masz z kim podzielić swojej Radości oraz Miłości, możesz poczuć wdzięczność za smutek, który pokazuje Ci Twoją skłonność przywiązania do idei i przekonań, przez które izolujesz się, nie potrafisz w zdrowy sposób korzystać z czasu spędzonego tylko ze sobą, ani zintegrować się do końca z innymi. Dzięki temu smutkowi i nostalgii możesz odkryć jak to działa, że trwasz w zawieszeniu pomiędzy sobą a innymi, nigdzie nie będąc w 100%. Możesz odkryć, w jaki sposób uciekasz z Teraz w nieistniejące krainy “wczoraj”,  “jutro”, “kiedyś”, “gdyby”, ograbiając się z pełnego zanurzenia w teraźniejszości, która jest jedyną realną przestrzenią kreacji.  

We wszystkim możesz dostrzec cenną wartość, jeśli z takim zamiarem nastawisz się na doświadczanie życia. Wówczas, uczysz się Świadomej Obecności, trenujesz Obserwację i aktywne uczestnictwo w teraźniejszości, które może przejawiać się również w stanie kontemplacji i celebracji tego, co akurat jest. Bo zawsze akuratne jest dla Twojego rozwoju to, czego doświadczasz. Ponieważ jest to ADEKWATNE z Twoją autentyczną potrzebą Duszy, by wzrastać i dostrajać się do Istoty Dobrostanu, a potem ją utrzymać w sobie. Czasem przez celebrację pozytywnych, miłych aspektów, a czasem poprzez wdzięczność za pokazane Ci własne ograniczenia, z których możesz zrezygnować na rzecz Wolności i autentycznego komfortu istnienia.

Istota komfortu

Często utożsamiamy komfort w wygodą, w głębi siebie wiedząc, że na dłuższą metę wygoda staje się fałszywą strefą komfortu. Potrafimy wiele poświęcić, aby zatrzymać stary porządek, choć może nam ciążyć. Przyzwyczajenie do znajomego stanu i lęk przez zmianą zatrzymuje nas w miejscu, do którego już nie należymy. Choć kurczowo możemy trzymać się tej makiety, wszechświat znajdzie sposób, byśmy przestali „zawracać kijem rzekę”, hamując naturalne cykle narodzin, wzrostu, przemijania i końca, których nie da się powstrzymać, gdyż stanowią naturalny proces życia. W momentach gwałtownych zmian (lub impulsów, które uświadamiają nam, że czas zmienić wszystko, lub bardzo wiele w swoim życiu), ważne jest to, jaki pielęgnujemy wzorzec komfortu, i na ile tak naprawdę mamy zdrowy stosunek do tego pojęcia.

Biegun komfort-dyskomfort może przejawiać bardzo względny charakter, który dobrze odzwierciedla powiedzenie „szczęście w nieszczęściu”. Gdy obserwujemy bieg zdarzeń z poziomu Źródła, widzimy, że wszystko co nam się przytrafia, jest błogosławieństwem, nawet jeśli z pozoru są to okrutne doświadczenia. Tylko od nas zależy, do czego je wykorzystamy – jaką postawę wobec nich przyjmiemy, z jakiego poziomu zareagujemy, i w co je obrócimy.   

Jeżeli przyjmiemy, że doświadczenie dyskomfortu może w naszym życiu działać dla Najwyższego Dobra, wiemy, że zawsze prowadzi nas ono do autentycznego poczucia komfortu. Jeśli poczucie komfortu w jednej sferze życia odbywa się kosztem innej, to nie ma tu mowy o autentycznym komforcie – takim, jak w zdrowym wzorcu harmonii istnienia. Wówczas jest to obraz naszych uwarunkowań, podatności i godzenia się na negatywne kompromisy. To właśnie przyjmujemy kosztem siebie – dotarcia do stanu harmonii z Autentycznym Ja. Prawdziwy komfort życia osiągasz wtedy, gdy przestajesz żyć w przekonaniu, że coś tracisz, że musisz opłacić jedno kosztem czegoś innego. Wychodząc z iluzji poświęcenia oraz mechanizmów kontroli i manipulacji za pośrednictwem bilansu zysków i strat, dotrzeć możesz do pozytywnego programu istnienia, który brzmi: „mogę tylko zyskać”. Zauważ, jakiego rodzaju komfort odczuwasz, wchodząc w to odczucie. Jak to zmienia Twój stosunek do zmian oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji?  

Pojęcie celebracji

W jaki sposób możesz uczcić Obecność swoją i innych? Na ile celebrujesz innych bardziej, niż siebie? Czy przelewasz całą swoją celebrację na bliskich lub sukcesy? A może wcale nie masz dobrego nawyku celebracji Obecności?

Na ile wiesz, że wystarczy Twoja Świadoma Obecność – zanurzenie się w Teraz, zachwyt nad mądrością wszechświata i pięknem życia, głębokie przeżywanie chwili, promieniująca z Ciebie wdzięczność i uważność?

Czym tak naprawdę jest dar celebracji według zdrowego wzorca?

Celebracja może być stanem głębokiej kontemplacji tego co jest. Dzięki temu, potrafimy BYĆ Tu i Teraz w pełnowartościowy sposób. Każdym zmysłem doświadczać głęboko bliskich sercu istot oraz przyjemności z Bycia. Robimy to w sposób cielesny i duchowy jednocześnie. Tak, jakbyśmy cali napełniali się rejestrowanymi przez zmysły i nadzmysły bodźcami. Każdą czynność możemy wykonywać z poziomu pozytywnego samopoczucia, nawet jeśli to zajęcia monotonne i prozaiczne. To nasz stan wewnętrzny nadaje im konkretny wydźwięk. Gdy pozwalamy sobie doświadczać stanu medytacyjnego podczas codziennych zajęć i obowiązków, szybko orientujemy się, jak bogate i płodne mogą być nasze myśli, odczucia i refleksje. Wówczas mniejsze znaczenie ma to, co akurat robimy, a na pierwszy plan wysuwa się zdolność robienia tego z poziomu neutralnego stosunku. Poprzez stan harmonii wewnętrznej osiągany w kontemplacji podnosimy również swoją wibrację osobistą, możemy wzmacniać najwyższy potencjał swego życia i innych istot. Możemy również celebrować życie hucznie i wesoło, nadając świątecznego charakteru spotkaniom, posiłkom, wspólnym chwilom spędzonym z bliskimi lub tylko ze sobą.

Przyjrzyj się zatem, na ile ustawowe lub kościelne święta oraz wtórne zwyczaje stają się dla Ciebie substytutem pra esencji zdrowej celebracji życia? Na ile powszechne zwyczaje celebracji odbywają się kosztem poświęcenia? Czy celebracja przygotowana na energii wysiłku i poczucia obowiązku jest jeszcze celebracją?

Wszystko zaczyna się od uwagi danej SOBIE

Jeśli wciąż wierzysz, że możesz osiągnąć autentyczny, trwały komfort i stworzyć życie o jakim marzysz, podczas gdy tak naprawdę masz siebie gdzieś, nie kochasz siebie, nie celebrujesz, nie obdarowujesz, jesteś sobie obojętny, to czas otrząsnąć się ze złudzeń. 

Otwórz się na informację od Wszechświata, która mówi o tym, że cały ten proces może potrwać dłużej, niczym fakultet przygotowujący Cię do życia w pełnowartościowej Obecności w Teraz. Jeśli czujesz, że masz ten wzorzec zasymilowany, zachowaj otwartość i cierpliwość, by dzielić się z innymi swoim doświadczeniem oraz wspierać ich na ścieżce harmonizacji ze zdrowymi wzorcami istnienia.  

 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest