ROZWÓJ I PRACA ZE SOBĄ – PO MAŚLE, ZAMIAST POD GÓRĘ

Rozwój i praca ze sobą to temat trudny i mozolny tylko wtedy, gdy brakuje zrozumienia i akceptacji naturalnych praw, cykli i rytmów, którym wszystko podlega. Gdy działasz w zgodzie ze Źródłem, naturą i w pełnym zrozumieniu oraz poszanowaniu energii, życie staje się ciekawą przygodą, której doświadczasz radośnie i z wdzięcznością za wszystkie lekcje Światła i Miłości. Gdy masz odpowiednią postawę doświadczania, wtedy znika potrzeba odczuwania ciężaru - bo przestajesz siebie obciążać. Znika konflikt oddzielenia i potrzeba walki - bo przestajesz sobie tworzyć wrogów i przeszkody. Znika pomieszanie i chaos - bo lepiej słyszysz przewodnictwo w ciszy, pokoju i harmonii. Dostrajasz się do najwyższych wibracji Czystego Światła i nagle okazuje się, że błyskawicznie wzrosła Twoja Świadomość. Rozwijasz się swobodnie, lekko i przyjemnie. Wszystko wychodzi nawet lepiej, niż Ci się wydawało, że mogłoby wyjść. Przychodzi głębokie poczucie jedności, wdzięczności i wiedzy - jak kreować rzeczywistość w Biegunie Światła. Poczytaj, co Ci może w tym przeszkodzić.

Autosabotaż

Sporo negatywnych przekonań typu „praca nad sobą to droga przez mękę”, „rozwój jest trudny/ mozolny”, „poszerzanie świadomości musi długo trwać”, „trzeba walczyć”, itd., dociąża i sabotuje rozwój.

NIE! To są tylko Twoje negatywne przekonania, przez które doświadczasz rozwoju i pracy ze sobą w taki męczący sposób. Możesz je w każdej chwili uzdrowić. Chyba, że wolisz cierpieć i się trudzić. Jeśli niemożliwe jest dla Ciebie wyobrażenie sobie rozwoju bez męki, to zastanów się jakie masz korzyści z dokarmiania tego negatywizmu i kogo/ co dokarmiasz w ten sposób? Dokąd oddajesz swoją moc, czas i uwagę? Co przeszkadza Tobie rozwijać się w ładzie, harmonii, poczuciu radości i lekkości? Dlaczego możesz doświadczać rozwoju tylko poprzez cierpienie, trud i inne negatywne schematy?

Świadomy rozwój oparty jest na neutralnym stosunku – wtedy jest lekko, przyjemnie i radośnie 

Życie i doświadczanie przemian może być radosną przygodą, o ile rozwijasz w sobie świadomość i pozwolenie, aby wszystko działo się lekko, łatwo i przyjemnie. Chodzi o podejście – najważniejszy jest Twój stosunek do tego, co Cię spotyka. Umiejętność zrozumienia i zobaczenia z poziomu Źródła, po co czegoś doświadczasz. A no po to, aby dostrzec i uzdrowić te aspekty, w których rozmijasz się z Uniwersalną Mądrością Wszechświata, Prawdą Źródła Wszystkiego Co Jest = Naturalnymi Prawami przyrody/ cyklami i rytmami = energią Czystego Światła. Gdy to sobie uświadomisz, zaakceptujesz i przepracujesz, wtedy to znika. Przestaje być potrzebne. Lekcja została zrozumiana. Może pojawić się kolejna 🙂

Zdrowe podejście

Gdy traktujesz każdą osobę i sytuację jako informację (o tym, gdzie jeszcze działasz nieharmonijnie, gdzie jest w Tobie fałsz, opór i niewiedza) i stać Cię na pełną szczerość oraz otwartość wobec tych blokad, wtedy dużo łatwiej będzie Ci zachować swoją moc i optymizm potrzebne do transformacji obciążeń w pozytywne przekonania, które wspierają Cię, zamiast obciążać. Dużo łatwiej opróżniasz się ze złogów negatywizmu i błędnych przekonań na temat siebie, innych i świata. Dużo łatwiej osiągasz zrozumienie tego, co jest – takim, jakie to jest obiektywnie w oczach Istoty Światła = w Źródle Wszystkiego Co Jest. Dużo łatwiej przychodzi wolność od tych blokad, dzięki czemu zaczynasz żyć w lekkości i wdzięczności za każdą chwilę, dzięki której rozwijasz się, uwalniasz i żyjesz coraz przyjemniej. Dużo łatwiej kreujesz siebie i swoją rzeczywistość tak, jak pragnie Twoje serce. Wolną od zatorów, przeszkód, przykrości i wszystkiego, co każde Tobie mieć „pod górę”.

Zamiast walczyć…stać Cię, by uszanować to co jest, pozwalasz na swobodny przepływ, zbierasz informacje, identyfikujesz źródło konfliktu, usuwasz mechanizmy, które go uruchamiają, wgrywasz w to miejsce pozytywne przekonania, dzięki którym zaczynasz doświadczać jaki jest zdrowy i pozytywny wizerunek tego tematu – z Bieguna Światła.

Gloryfikacja walki i trudu to pułapka rozwoju

Wiele osób żyje w programach walki i ciężaru – że trzeba się namęczyć, aby zyskać świadomość, ba! Że trud taki bohaterski i chwalebny. Aby w ogóle coś osiągnąć, trzeba to przypłacić. Że ten rozwój i osiąganie świadomości, pomyślności, itd. musi trwać i trwać. Albo, że samo się zrobi. Nic bardziej mylnego.

Jedyne, co się samo zrobi to więcej sytuacji, które w końcu zmuszą Cię do transformacji. Im większy opór i brak zrozumienia, tym mocniejsze i trudniejsze będą to musiały być okoliczności. Najlepiej od razu poddaj się i uwolnij od tego, co Cię trzyma w szkodliwych traumatyzujących Cię przekonaniach. Zanim znowu sobie przyciągniesz takimi przekonaniami jeszcze więcej trudu, cierpienia i całej reszty rzeczy, które składają się na Twoje “emocjonalne piekiełko”.

Zdrowa postawa wobec transformacji

To, co musi trwać – to proces ciągłej przemiany, bo tak zbudowany jest przepływ energii we Wszechświecie. Jedyne, co pewne to, że wszystko się zmienia. Świadomość może być już TERAZ, zanim minie czas i przyjdzie “nauka na błędach”. Taką świadomość możesz pobrać bezpośrednio w wizualizacji wykonanej z poziomu Czystego Światła, poprzez czystą intencję zestrojenia się ze zdrowymi wzorcami istnienia.

Z pewnością upływ czasu daje inną perspektywę i dystans do tego, co się wydarzyło. Szczególnie, jeśli spożytkujesz swój czas i uwagę świadomie na efektywną pracę ze sobą. Wtedy masz jeszcze więcej powodów do wdzięczności – za otwartość, która pozwoliła Ci uporać się z tematem w najlepszym możliwym czasie i w doskonałej synchronizacji z naturalnymi cyklami i rytmami. Za wolność od przepracowanych blokad. Za radość istnienia w tej wolności. Za Nowe – lekkie i przyjemne, w którym się osadzasz i uczysz żyć bez echa dawnych obciążeń. Wdzięczność za poczucie bycia jednością ze Źródłem, działania z nim w harmonii i zgodzie. Wdzięczność za świadomość, ile wsparcia przyszło ze Źródła oraz jak to się przekłada na otwartość i zaufanie, które udało się Tobie uruchomić w sobie. Dostajesz wtedy wielkie doładowanie pozytywnej energii – gdy uświadamiasz sobie, jak wiele udało się zrobić i doceniasz przewodnictwo Uniwersalnej PRawdy, Mądrości i Miłości, oraz swoją zdolność słuchania, zaufania i działania w zgodzie z naturalnymi procesami życia. Z prądem, zamiast pod prąd. Po maśle, zamiast pod górę. W wiedzy, zamiast niewiedzy. W akceptacji, zamiast z oporem. W poczuciu wdzięczności, zamiast goryczy.

Wiedz, że wtedy nawet najtrudniejsze procesy mijają dużo lżej i maksymalnie komfortowo – na ile na to sobie pozwalasz. Przyjmując wsparcie – dostrajając się do naturalnych cykli i rytmów energetycznych zyskujesz tak wielką pomoc, że nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się w Tobie uzdrowić. To jest prawdziwa świadomość i “oświecenie”. Jako poczucie, że całkowicie opanowujesz energię, masz władzę i panujesz nad sobą – w pełnej harmonii kreujesz, a to,co tworzysz – pozostaje w zgodzie ze Źródłem.

Jeśli w Twoim życiu dzieje się inaczej i nie słyszysz, ani nie czujesz tych naturalnych rytmów wsparcia, jeżeli buntujesz się przeciwko wizji lekkiego i przyjemnego doświadczania rzeczywistości – zobacz gdzie masz to w sobie? Co każe Tobie cierpieć, stawiać opór i trwać w stagnacji? Na ile wierzysz, że zasługujesz na swobodny, przyjemny rozwój i możesz równie dobrze (a nawet lepiej) rozwijać się bez dramatu, trudu, chaosu i pomieszania? Na ile działasz w zgodzie z Planem Duszy? Na ile dogadujesz się z Duszą i wspólnie działacie na rzecz kreacji dla Najwyższego Dobra? Na ile rozumiesz, co to znaczy kreować dla Najwyższego Dobra? Na ile wiesz, że Najwyższe Dobro jest najlepszym dobrem, jakiego możesz doświadczyć? Na ile pozwalasz, możesz, chcesz, wiesz, że zasługujesz??

Pytania do indukcji obciążeń można tu mnożyć godzinami. Czasem wiele daje już samo uświadomienie sobie tych przekonań, które nas blokują przed swobodnym i przyjemnym doświadczaniem pracy ze sobą. Pamiętaj, że idąc ścieżką Prawdy i Światła, trud pojawia się tylko tam, gdzie masz w sobie opór i brak zgodności działania z Uniwersalną Mądrością Wszechświata. Trud i mękę wywołuje tylko niewiedza, brak zrozumienia, sztywność, przywiązanie i korzyści z negatywnych programów, które mogą być ukryte i nieuświadomione. 

Jest otwartość i akceptacja = jest swobodny przepływ energii = jest łatwość, błyskawiczne uzdrawianie i taka radość, że trudno to ubrać w słowa tak, aby oddać pełnię tej energii.

Sprawdź cenne narzędzia wsparcia w procesie dostrajania się do naturalnych, zdrowych wzorców: 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest