RADYKALNE WYBACZANIE

Wybaczasz dla SIEBIE, a nie dla kogoś! Po to, aby opróżnić się z emocjonalnej trucizny, która gdy przechowywana przez dłuższy czas w Tobie, może wpędzić Cię w jeszcze bardziej toksyczne schematy w relacjach i choroby. Już po pierwszym wybaczaniu można zauważyć zmianę podejścia i relacji z otoczeniem, a szczególnie z osobą, na którą takie wybaczanie zrobiliśmy. Dostrzegamy też zmianę w sobie – zdolność wybaczania. Ponieważ wybaczasz po to, aby przestać żywić negatywne emocje, zrobić przestrzeń na przyjęcie głębszego sensu sytuacji, zamiast tracić czas i energię na złorzeczenia oraz pielęgnację toksycznych przekonań. Wybaczyć nie oznacza wcale zgadzać się na coś, a jedynie akceptować całkowicie rzeczy takimi, jakie są, czyli poczuć dystans, swobodę, poczuć się pełnowartościową osobą i zachować neutralność - bez względu na okoliczności. Potraktuj to jak zabieg higieniczny.

Radykalne wybaczanie

Metoda radykalnego wybaczania znana jest głównie z kultury Indian, na zachodzie opracował i upowszechnił ją Colin Tipping, w książce „Radykalne Wybaczanie”. Zdaniem autora, jak również wszystkich osób korzystających z tego narzędzia, jest to bardzo skuteczny sposób na uwolnienie się od ciężaru negatywnych emocji. Nauka wybaczenia prowadzi do błyskawicznego osiągnięcia ulgi, spokoju, neutralności w myślach. Choć nie jest to pełna wersja wybaczania energetycznego (czyli z kasacją obciążeń, transformacją przekonań, zwrotami energetycznymi i programowaniem zdrowych wzorców), to potrafi zdziałać cuda, otwierając nas na szerszą perspektywę i głębszy sens tego, co się wydarzyło. 

Pamiętajmy, że nic tak nas nie blokuje i niszczy jak emocjonalna trucizna: uraza, gniew, nienawiść, żal, poczucie krzywdy i skłonność do mściwości, którą generują. Radykalne wybaczanie jest dyskretną metodą, dzięki której możemy pozwolić sobie na szczerą, intymną konfrontację z tym, co czujemy (choćby nie wiem jak straszne były te myśli, tym bardziej daj im wypłynąć, uszanuj je i daj odejść). Dzięki temu, uwolnisz się od potrzeby przechowywania w sobie trucizny, która gdy zbyt długo przechowywana prowadzić może do dolegliwości, chorób przewlekłych a w ekstremalnych przypadkach do śmierci. 

Zasługujesz na to, aby się uwolnić! Wybaczanie robisz dla SIEBIE, a nie dla kogoś. Właśnie po to, aby przewietrzyć przestrzeń i opróżnić się z trucizny negatywizmu.

Co ciekawe, już po pierwszym wybaczaniu można zauważyć zmianę relacji z otoczeniem, a szczególnie z osobą, na którą takie wybaczanie zrobiliśmy. Dostrzegamy też zmianę w sobie – zdolność wybaczania. Ponieważ wybaczasz po to, aby przestać żywić negatywne emocje, zrobić przestrzeń na pozytywne i konstruktywne myśli, zamiast tracić czas i energię na złorzeczenia i utrwalanie toksycznych przekonań. Wybaczyć nie oznacza wcale zgadzać się na coś, a jedynie akceptować całkowicie rzeczy takimi jakie są, czyli czuć się swobodnie, pełno wartościowo i neutralnie bez względu na okoliczności.

Sesje wybaczania uświadamiają nam również skłonność do reagowania z poziomu negatywnych emocji. Pamiętajmy, że to nie inni nas ranią, a my decydujemy, że poczujemy się zranieni. 

Jak działa radykalne wybaczanie?

Poprzez uwolnienie i opróżnienie się z negatywnych, toksycznych emocji w naszym polu robi się miejsce, czysta przestrzeń, nowa energia. To umożliwia dostrzeżenie szerszej perspektywy – istoty doświadczenia czyli lekcji Światła i Miłości w nim ukrytej. Możliwe jest wtedy przewartościowanie. Zachodzi pozytywna zmiana. To też jest pozytywne programowanie umysłu.

Jak wykonać radykalne wybaczanie?

  • Nie musisz czekać na odpowiedni moment, aż ochłoniesz. Nie potrzeba wchodzić w stan medytacji. Możesz pisać w nerwach i bez cenzury przelać wszystko na papier – SZCZERZE, UCZCIWIE i TAK, JAK JEST. Bez owijania w bawełnę. O to chodzi! Potrzebujesz używać przekleństw? Masz okropne myśli? Wyżyj się w liście. Napisz wszystko, tak jak czujesz. Lepiej w liście, niż w rzeczywistości podświadomie komuś złorzeczyć i chodzić z taką negatywną energią!

  • Jeden dzień – jeden list – jedna osoba. Trzymaj się takiej zasady. Uszanuj proces, w którym jesteś. Daj sobie przestrzeń. Nie ma potrzeby śpieszyć się i wybaczać wszystko na raz wszystkim. Po kolei. Zrób to z należytą uwagą i szacunkiem do własnych emocji, a  wtedy nie będzie potrzeby, aby powtarzać proces, bo coś zostało pośpieszone, pominięte i niedoczyszczone.

  • Możesz robić wybaczanie na każdą osobę bliską lub obcą, łącznie ze sobą – kiedy tylko poczujesz jakiekolwiek negatywne emocje, usiądź i napisz list, a potem go spal. Nie musisz czekać, aż Ci się nazbiera. Listy mogą być dowolnej długości. Potrzebujesz napisać esej? Napisz. Wystarczą Ci dwa zdania? Wyrzuć z siebie te dwa zdania, które psują Ci humor i tworzą negatywne nastawienie.

 Jak zrobić radykalne wybaczanie:   

  • Zapal świecę, najlepiej z naturalnego wosku. Możesz intuicyjnie wybrać odpowiedni kolor lub wyryć na świecy imię osoby, na którą robisz wybaczanie.
  • Weź kartkę i coś do pisania. Napisz list bez cenzury, w którym przelejesz na papier wszystko, co Cię boli, wkurza, co sprawia, że odczuwasz gniew, lęk, smutek, rozczarowanie, bezsilność, itd.
  • Jeśli nie wiesz jak zacząć, możesz użyć takiej formy :

Drogi/ Droga (Imię),

Mam do ciebie żal, bo

 

 

Mam poczucie winy, bo

 

 

Jestem na ciebie wściekła, bo

 

Nienawidzę cię, bo

 

Odczuwam lęk, bo

 

Mam do ciebie wstręt, bo

 

Mam do ciebie obrzydzenie, bo

 

Odczuwam frustrację, bo

 

Przez ciebie mam

 

Przez ciebie nie potrafię

 

Nie mogę ci wybaczyć tego, że

 

I chcę ci powiedzieć jeszcze, że

 

  • Spal list w kadzielnicy, a po wypaleniu się świecy do końca (nie gasimy świec intencyjnych, zawsze mają spalić się od początku do końca), wyrzuć resztki świecy i popiół do ubikacji, z intencją do Czystego Światła, że wszystko co Ogień spalił i oczyścił, niech przyjmie żywioł Wody.
  • Listy pisz przez 3 dni, codziennie jeden.
  • Zaobserwuj,  jak się czujesz po napisaniu takiego listu.
  • Zaobserwuj, co zmienia się w zachowaniu Twoim, osoby, na którą zrobiono wybaczanie i w otoczeniu.

Używaj tej metody zawsze, kiedy potrzebujesz.

Jeśli w danym momencie nie możesz napisać listu, możesz sobie wyobrazić:

– jak opróżniasz się z negatywnych emocji (nazwij je, uszanuj, daj im przepłynąć i zobacz jak się rozpuszczają w Czystym Świetle)

– jak pojawia się piękna róża pomiędzy Tobą a osobą, do której żywisz negatywne emocje (lub która żywi je do Ciebie). Ta róża symbolizuje pokój, granicę.

– jak otrzymujesz ze Źródła Wszystkiego Co Jest  wielki bukiet róż i rozdajesz je wszystkim osobom, o których pomyślisz, że coś jest między wami nie tak.

– jak wysyłasz z poziomu Przestrzeni Serca Czystą Intencję – Miłość bezwarunkową i Akceptację do siebie oraz osoby (osób), z którą (którymi) jesteś w konflikcie.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i samo radykalne wybaczanie nie pomaga, skorzystaj z możliwości kompleksowej sesji uzdrawiającej z poziomu Czystego Światła: crystalarya@o2.pl

Inne teksty, które mogą Was zainteresować (kliknij w tytuł, aby przejść do treści artykułu)

Dostrzegasz wartość wiedzy publikowanej na blogu Crystal Arya? Wesprzyj rozwój strony: 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest