POZYTYWNE PROGRAMOWANIE UMYSŁU. JAK SOBIE COŚ ZAPROGRAMOWAĆ

Potraktuj świadomie każdą Twoją myśl i przekonanie jako narzędzie, za pomocą którego sprowadzasz do swojej rzeczywistości określony stan rzeczy – doświadczenia, sytuacje, osoby i relacje. Poznaj fundamentalne zasady pozytywnego programowania umysłu. Wszystko możesz przyciągnąć do swojej przestrzeni. Każdą sytuację, rzecz i skutek możesz zaprogramować z poziomu Czystych Intencji tak, aby przyszły w najlepszej możliwej wersji dla Najwyższego Dobra.

Potraktuj świadomie każdą Twoją myśl i przekonanie jako narzędzie, za pomocą którego sprowadzasz do swojej rzeczywistości określony stan rzeczy – doświadczenia, sytuacje, osoby i relacje. Przekonaj się, jak programowanie umysłu może działać na Twoją korzyść – dla Najwyższego Dobra.

1. Myśl i działaj z poziomu Czystej Intencji Serca  

Gdy Twoje przekonania (a zatem myśli, zamiary i intencje, które je wyrażają) płyną prosto z Serca, są całkowicie czyste i ukierunkowane w zdrowy sposób, synchronizują się z Mądrością wszechświata. Wtedy możesz tworzyć dla Najwyższego Dobra. Wtedy energie, które przyciągasz i materializujesz, są dostrojone do najwyższej częstotliwości istnienia i reprezentują wartości zdrowe, harmonijne z naturalnymi prawami. W ten sposób kształtujesz dojrzałość emocjonalną i wysoką jakość Twojego zamiaru – możesz realizować swój najwyższy potencjał. Wyrażając swoimi zamiarami szacunek i lojalność wobec wolnej woli istot oraz wielkiego Planu Istnienia, sprowadzasz do swojej wewnętrznej przestrzeni harmonię. Dzięki temu, Twoje reakcje na brak harmonii na zewnątrz również ewoluują, a przez to wpływasz na jakość swojego otoczenia. Jednak pierwotny zamiar daleki był od potrzeby zmieniania otoczenia, a całkowicie koncentrował się na powrocie do stanu harmonii ze sobą. Stąd słynne powiedzenie Ghandiego  – Bądź zmianą, której oczekujesz w świecie.

2. Myśl i mów językiem zmiany (prawidłowe obrazowanie)

Gdy myślisz i mówisz językiem Miłości i zmiany – obrazujesz prawidłowo. W pełnej Czystości Intencji osiągasz pełną autentyczną moc sprawczą, dzięki której kreujesz najlepszy możliwy przebieg – bez ciśnienia i wymuszania czegokolwiek. W całkowitej akceptacji tego co jest i świadomie operując energią w ramach naturalnych praw. Świadomie dobierając słowa, bez potrzeby używania języka autosabotażu – bez zniekształcania Twoich myśli i mowy ładunkami energetycznymi, które mogłyby osłabić moc Twoich Czystych Intencji. Przyglądaj się słowom i temu, w jaki sposób formułujesz swoje myśli. 

Zadbaj o to, aby mówić na głos – szczerze, pewnie i radośnie. Wibracja głosu niesie w sobie częstotliwość. Niech wspiera i wzmacnia ona siłę sprawczą pozytywnych myśli. Niech Twoje intencje będą klarowne, zrozumiałe i konkretne.

3. Pamiętaj o wdzięczności

Pozytywne programowanie umysłu polega na wyrażaniu Czystej Intencji w czasie dokonanym z energią wdzięczności. Chodzi o zakotwiczenie wiary, że to już się stało i utrwalenie jej, aby intencja zmaterializowała się łagodnie, lekko i przyjemnie, oraz abyśmy wraz z nią osadzili się w Nowym. Obok Miłości i Radości, to właśnie umiejętność odczuwania wdzięczności stanowi najmocniejsze wsparcie w materializacji pragnień i potrzeb.  

Podnoś wibrację energii wdzięczności na co dzień – poświęć kwadrans na uświadomienie sobie, za co możesz odczuwać wdzięczność. W ten sposób uświadamiasz sobie nie tylko jak wiele jest tych rzeczy, lecz także obserwujesz swoje myśli i zdolność do ich zamiany na afirmację wdzięczności. Uczysz się błyskawicznej i naturalnej transformacji myśli tak, aby każdą myśl bez względu na jej potencjał wejściowy, wykorzystać jako paliwo odżywiające Twój szczęśliwy wariant rzeczywistości.  
Jeśli uważasz, że nie potrafisz odczuwać wdzięczności za trudne doświadczenia, to nie dostrzegasz w nich jeszcze głębszego sensu, ich istoty – lekcji Światła i Miłości. Umyka Ci zatem ukryta wskazówka, co możesz zmienić w swoim myśleniu, aby przestać doświadczać życia w trudny sposób i móc pozwolić sobie reagować na doświadczenia z większym dystansem i neutralnym stosunkiem. 

4. Pamiętaj o nieustannej transformacji energii

Często, zanim dostroimy się w 100% do zdrowego wzorca – prawidłowego obrazu (np. jakiejś danej sfery życia), przechodzimy najpierw proces transformacji, w którym na światło dzienne wychodzi wszystko, co blokuje i zniekształca ten czysty obraz – wzorzec. Wszystko, co sprawia, że w niego wątpimy tak, aż urasta do nieosiągalnego. Po to, abyśmy mogli usunąć obciążenia (uświadomić sobie i zrozumieć biegun cienia), nauczyć się żyć w równowadze – bez tworzenia nadmiaru i niedoboru energii oraz wreszcie zacząć cieszyć się w pełni swobodnym przepływem energii z bieguna Światła – w naturalny sposób żyć w pozytywie.  

Każdą negatywną i sabotującą myśl możesz zamienić w pozytyw – to kwestia treningu i chęci, aby w każdej sytuacji i osobie dostrzegać lekcję Światła i Miłości bez względu na charakter doświadczeń. Nie ma to nic wspólnego z naiwnością i przysłowiowym nadstawianiem drugiego policzka. Dzięki takim ćwiczeniom uczysz się konstruować myśli według prawidłowego obrazowania, szybciej łapiesz się na tym, kiedy używasz języka autosabotażu i łatwiej dostrzegasz jak brzmi treść Twoich przekonań. Zyskujesz także narzędzie rozwoju osobistego polegające na umiejętności transformacji myśli z bieguna cienia w biegun Światła. Dodatkowo uczysz się rozpoznawania i postrzegania zakresu tych biegunów dla różnych sfer życia i transformacji energii. Wszystkie te umiejętności kształtują w Tobie zdolność reagowania z poziomu neutralnego stosunku. Mniej dramatu, mniej cierpienia, mniej paradoksalnych intencji. 

Programowanie umysłu w sposób kompleksowy i całościowy ma wiele zalet. Spełniając te 4 punkty masz pewność, że czynisz Dobro, a cokolwiek się wydarzy jest tego naturalną konsekwencją. Bez względu na to, jak to może pozornie wyglądać z boku, co o Tobie pomyślą inni, Ty wiesz, że tak jest najlepiej – bo Twoja Czysta Intencja w Jedności z synchronią zawiera w sobie wszystko czego potrzeba, aby rzeczy toczyły się w zgodzie i pełnej harmonii dla Najwyższego Dobra.   

5. Myśl i działaj bez analizy umysłu (autosabotaż)

Gdy masz czyste intencje a język, którym się posługujesz, by je wyrażać jest prawidłowy (czyli harmonijny), ale w Twoich myślach pojawia się analiza z poziomu umysłu, wraz z nią przychodzi zwątpienie, brak wiary w to, że możesz coś zmienić lub osiągnąć, lęk i wahanie. To może generować przekonania, że jesteś w złej sytuacji i trudno coś z tym zrobić. Znów „próbujesz” i „starasz się” samodzielnie, zapominając o tym, żeby sięgać po wsparcie synchronii, mądrość wszechświata i Czyste Światło, z którymi przecież zawsze jesteś Jednością, chyba, że uważasz inaczej, bo zapominasz o tym. Wtedy w Twoim polu energetycznym tworzysz szczeliny, przez które przenikają takie negatywne energie i osłabiają moc Twojej intencji. Wtedy zamiast czystych pragnień Duszy, zaczynasz afirmować obawy i zaczyna się materializować właśnie to, czego wolisz uniknąć. Wtedy tracisz odporność na negatywizm i coraz łatwiej podłączają się pod Ciebie energie żerujące na takich obciążeniach. Dlaczego? Ponieważ jest to dla Ciebie lekcja, która ma uświadomić Tobie, na czym koncentrujesz uwagę, gdzie jeszcze i poprzez jakie myśli sprowadzasz do swojej przestrzeni negatywizm, dramat i poczucie braku. Dzięki temu, możesz dostrzec mechanizmy, poprzez które przyciągasz schematy cierpienia, na ile łatwo dajesz się włożyć w schemat porażki, poczucie straty i wszelkie inne tendencje interpretacji doświadczeń tylko z poziomu bieguna cienia. Możesz poznać język, którym się posługujesz i dostrzec w jaki sposób Twoją świadomością wpływasz na swoje życie.

6. Pamiętaj o higienie emocjonalnej – pracy z blokującymi przekonaniami

Aby sobie coś zaprogramować w skuteczny sposób, na przykład dodatkowe dochody na przyjemności, sprawdź najpierw jakie masz przekonania blokujące Ci swobodny przepływ tych energii.
– Na ile wierzysz, że zasługujesz na przyjemności i pozwalasz sobie na to? A może „trzeba zasłużyć na przyjemność” lub gorzej „żeby zasłużyć na chwilę przyjemności trzeba poświęceń, wyrzeczeń” ? 
Wsłuchaj się w siebie szczerze i z intencją usłyszenia Prawdy, a na pewno usłyszysz jakie pojawiają się tu myśli, które powodują, że dostajesz właśnie to, o czym najczęściej myślisz.
 
– Jaki jest Twój stosunek do siebie? Czy potrafisz wyobrazić sobie siebie jako osobę, która łatwo, lekko i przyjemnie żyje w dostatku? Że masz stały dopływ dochodów i stabilną sytuację? Na ile potrafisz sprawiać sobie przyjemności bez żałowania sobie na to pieniędzy i bez wyrzutów, jakby to było ryzyko?
– Na ile Twoja definicja przyjemności, pieniędzy czy dochodów jest zgodna z naturalnym, zdrowym wzorcem? Na ile rozumiesz to, że energia przyjemności jest także paliwem napędzającym pozytywne wydarzenia w Twoim życiu, ponieważ zasila Twój wewnętrzny płomień radości, spełnienia, woli życia i motywacji do działania? 
– Jaki masz stosunek do pieniędzy? Jeśli uważasz, że „pieniądze się Ciebie nie trzymają”, są „brudne”, „trzeba się zaharować, a i tak niewiele zostaje po zapłaceniu rachunków”, „ledwo wiążę koniec z końcem”, „brakuje mi pieniędzy”, „nie stać mnie na coś”, itd. 
– Na ile wydajesz pieniądze z radością i wdzięcznością? Bez żałowania sobie lub innym, i w pełni doceniasz energię tego, co kupujesz i energię osoby, która włożyła w to serce, czas, pieniądze, itd.? Czy zwracasz uwagę na energię tego, co nabywasz? Czy wierzysz, że wydając pieniądze z energią czystej wdzięczności, pomnażasz energię obfitości i zarabiasz wydając?
– Na ile doceniasz swoją i czyjąś pracę, czas i uwagę?
– Na ile potrafisz sobie wyobrazić, że można dobrze zarabiać i mieć czas dla siebie – bez przepracowywania się, poświęcania i wyrzeczeń?
– Na ile wierzysz, że masz już wszystko, czego potrzeba Tobie aby żyć w swobodnym przepływie energii pieniędzy – także na przyjemności? 

Dalej dziwi Cię Twoja rzeczywistość? 

Jak myślisz, czego Ci jeszcze potrzeba, aby zobaczyć związek między Twoim myśleniem a rzeczywistością? Czego potrzeba Tobie, aby wziąć odpowiedzialność za to co już jest i zacząć zmieniać swoją sytuację? Jaką masz korzyść z odmawiania sobie większej ilości swobody i przyjemności w życiu? Co daje Ci utwierdzanie się w negatywnych przekonaniach? Co się najgorszego stanie, jak zobaczysz pozytywne efekty pozytywnego programowania umysłu? 🙂

Jeśli ciekawi Cię, jak tworzyć zdrowe programy życiowe i własne skuteczne afirmacje, mam na to sprawdzony sposób, którego używam na co dzień w pracy ze sobą i z klientami. Jeśli chcesz otrzymać rozwiązanie, dzięki któremu zaczniesz w zdrowy sposób kreować swoje myśli, intencje i określać zdrowe cele:

Zapisz się i odbierz prezent 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest