UTRWALANIE POZYTYWNYCH PROGRAMÓW MYŚLOWYCH

Skąd wiadomo, jaka jest prawidłowa, zdrowa - prawdziwa definicja czegoś? Gdy zbierasz doświadczenia, umysł ma skłonność do wyrabiania sobie opinii na dany temat. Innymi słowy, umysł koduje pewne przekonania na dany temat. Jeśli są one negatywne, istnieje prosty sposób, aby je przekształcić w pozytywne - takie, które wzmacniają Ciebie i Twoje cele, zamiast osłabiać. Sprawdź w jaki sposób możesz transformować i utrwalać pozytywne przekonania.

Skąd wiadomo, jaka jest prawidłowa, zdrowa – prawdziwa definicja czegoś? 

Gdy zbierasz doświadczenia, umysł ma skłonność do wyrabiania sobie opinii na dany temat. Na przykład: doświadczasz rozczarowań i zawodów, a umysł koduje „życie jest ciężkie, ludziom nie można ufać, istnieje ryzyko, że ktoś mnie zdradzi/ opuści/ odrzuci, a przez to będę cierpieć, więc lepiej się nie angażować, trzymać dystans, żeby już nikt mnie nie zranił, zawsze tak jest, że chcę dobrze a źle wychodzi”, itd.

Błędne koło się kręci prawda?

Nakręca je pułapka doświadczenia, ciąg przyczyno-skutkowy, który przecież oparty jest na przeszłości (opartej na negatywnych przekonaniach) i subiektywnej, jednostronnej ocenie (z bieguna cienia). Tym samym, spójrz na te myśli i zobacz jaką sobie programujesz przyszłość? Przecież myśli i słowa niosą za sobą energetyczny ładunek – moc sprawczą. 

Sposób na transformację blokujących przekonań

A teraz wejdź w to samo doświadczenie z poziomu Serca i na zasadzie kontrastu zobacz, czego tam brakuje? W ten sposób nakreślisz obraz z Bieguna Światła, na przykład:

Życie jest ciężkie >>> Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.

Ludziom nie można ufać >>> Ludzie są godni zaufania. Mogę zaufać innym i czuć się z tym całkowicie swobodnie.

Istnieje ryzyko, że ktoś mnie zdradzi/ opuści/ odrzuci >>> Istnieje szansa, że ktoś mnie wesprze/ będzie przy mnie/ zaakceptuje. Przestaję przyciągać sytuacje, w których było inaczej.

Będę cierpieć z powodu ……………….>>> Jestem szczęśliwy, bez względu na…….……

Lepiej się nie angażować >>> Wiem, jak to jest angażować się bez lęku, że ………………………….

Trzymam dystans, żeby mnie ktoś nie zranił >>> Potrafię żyć bez potrzeby reagowania z poziomu poczucia zranienia. Otwieram się, zbliżam i przestaję mieć potrzebę czucia się zranionym. Wychodzę z roli ofiary.

Kolejny etap to wzmocnienie tej afirmacji tam, gdzie najtrudniej w ten pozytywny biegun uwierzyć:

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne >>> Pozwalam sobie, aby tego doświadczyć i otwieram się całkowicie na taką możliwość, potrafię sobie wyobrazić, że od teraz przyciągam do swojej przestrzeni tylko takie sytuacje, w których przekonuję się, że życie może być lekkie, łatwe i przyjemne. Moim naturalnym stanem jest zdolność dostrzegania i doceniania tego, co w życiu przychodzi lekko, łatwo i przyjemnie. 

Ludzie są godni zaufania. Mogę zaufać innym i czuć się z tym całkowicie swobodnie >>> Wierzę, że gdy zaufam, to otwieram swoje serce i pozwalam sobie przyciągać od teraz tylko takie doświadczenia, w których poznaję pozytywny, zdrowy obraz zaufania. Wiem, jak to jest zaufać i przekonać się, że warto. Pozbywam się wszystkich podpowiedzi umysłu/ z zewnątrz, że jest inaczej. Przestałam/ przestałem przyciągać takie sytuacje, osoby, energie przez które trudno było mi w pełni swobodnie zaufać. 

Istnieje szansa, że ktoś mnie wesprze/ będzie przy mnie/ zaakceptuje. Przestaję przyciągać sytuacje, w których było inaczej >>> Potrafię sobie wyobrazić, że od teraz przyciągam do swojej przestrzeni tylko takie sytuacje, w których ludzie mają 100% czyste intencje z serca, i tylko takie osoby/ sytuacje przyciągam. Pozwalam innym mnie wspierać/ być przy mnie/ akceptować. Jednocześnie przestaję szukać na zewnątrz wsparcia/ obecności / akceptacji – pozwalam sobie to wszystko sobie teraz ofiarować i przyjmuję to w pełni.

Jestem szczęśliwy, bez względu na…….……… >>> Potrafię sobie siebie wyobrazić jako osobę szczęśliwą bezwarunkowo. Wiem, jak to jest przestać uzależniać swoje poczucie szczęścia od czegokolwiek. Pozwalam sobie doświadczać takich sytuacji, w których bez względu na okoliczności zachowuję wewnątrz stan szczęścia.

Wiem, jak to jest angażować się bez lęku, że ………………………….>>> Potrafię żyć bez lęku, że………………….. Wierzę, że w pełni zasługuję, aby żyć bez lęku, że……………………Widzę siebie jako osobę wolną od lęku.

Otwieram się, zbliżam i przestaję mieć potrzebę czucia się zranionym. Wychodzę z roli ofiary. >>> Potrafię żyć bez dramatu/obwiniania siebie i innych. Wiem, jak to jest przestać przyciągać sytuacje, w których wchodzę w rolę ofiary.  Pozbywam się teraz wszystkiego, co składało się na mechanizm, który sprawiał, że czuję się jak ofiara. Mogę zobaczyć siebie jako osobę silną, niezależną i wolną od podatności na zranienia.

Zwróć uwagę, że powyższe wzmacniające myśli zastępcze – afirmacje są tak ujęte, że pomijają słowa sabotujące (NIE, spróbuję, postaram się, itd.). Są proste, a pozytywny ładunek energetyczny w nich zawarty wzmacnia dodatkowo ich pozytywną siłę sprawczą.

Takie wewnętrzne dialogi warto prowadzić na każdy temat i bardzo dokładnie obserwować, na które konkretnie zdania afirmujące mamy opór. Czego nie jesteśmy w stanie w ogóle poczuć i przyswoić? Tam leży sedno obciążenia i szansa odkrycia, co nam przeszkadza w pełnej akceptacji i adaptacji nowych pozytywnych przekonań.

Jeśli ciekawi Cię, jak tworzyć zdrowe programy życiowe i własne skuteczne afirmacje, mam na to sprawdzony sposób, którego używam na co dzień w pracy ze sobą i z klientami. Jeśli chcesz otrzymać rozwiązanie, dzięki któremu zaczniesz w zdrowy sposób kreować swoje myśli, intencje i określać zdrowe cele:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest