Jak pielęgnować włosy słabe, wypadające i radzić sobie z łysieniem?

Co mówi do nas organizm, gdy tracimy włosy?

Utrata lub znaczne pogorszenie kondycji włosów wskazuje na brak zdolności do uświadomienia sobie swojej wartości, piękna, inwencji twórczej. To brak miłości do siebie i poczucie oddzielenia od Jedności. To także konflikt związany z poczuciem izolacji i poczuciem braku ochrony. Włosy, czyli „kosmy” łączą nas z kosmosem. Ich utrata sygnalizuje poczucie odcięcia od Źródła Wszelkiej Obfitości, intuicji i brak autentycznego połączenia z duchowym aspektem istnienia, co sprawia, że podejmujemy błędne decyzje. Z tego powodu w kulturze Słowian włosy odgrywają ważną rolę. 

Dodatkowy opis innych konfliktów z Totalnej Biologii, związany z utratą włosów znajdziecie tu: http://totalnabiologia.org/index.php?topic=37.0

Włosy z tendencją do przetłuszczania się 

Włosy nadmiernie przetłuszczające się mówią o podświadomej potrzebie odpychania innych od siebie. Wskazują na konflikt poczucia własnej wartości, przy jednoczesnym mechanizmie izolowania się i poczuciu nieatrakcyjności. Pojawia się sprzeczność pomiędzy chęcią bycia atrakcyjnym a chęcią ucieczki od ludzi.


Instrukcja do naturalnego szamponu:

Warto myć włosy w korzystne dni. Wtedy mniej się przetłuszczają lub wysuszają, są w lepszej kondycji i stają się bardziej odporne.

Sprawdź w kalendarzu księżycowym, kiedy są korzystne dni na mycie włosów i inne zabiegi pielęgnacyjne: https://www.rytmnatury.pl/index.php/kalendarz-ksiezycowy-zdrowie-i-uroda 

Trzymaj na głowie miksturę od 15-40 min. Możesz zasilić uwagą Twoje włosy, wizualizując jak życiodajna energia oczyszcza Twoje włosy z wszelkich napięć, toksyn i złogów. Wyobraź sobie, jak cała skóra głowy i włosy napełniają się Czystym Światłem, jak pobierasz z niego wszystkie składniki odżywcze, substancje i elementy potrzebne Ci do pełnej regeneracji włosów i skóry głowy. 
Spłucz letnią wodą. 
Ogólnie włosy traktujemy tylko letnią (prawie zimną wodą). 

Do suplementacji polecam przede wszystkim:
1. Len mielony, najlepiej wyrobić sobie pozytywny nawyk – wypić kubek na czczo codziennie (łyżkę stołową zalewamy wrzątkiem i wypijamy razem z „glutami”). Oprócz zbawiennego wpływu na włosy, len jest bardzo odżywczy, jak również tworzy powłokę ochronną dla układu pokarmowo-trawiennego. Twoje jelita na pewno go pokochają. Co więcej jest syty, więc jest świetnym sposobem na pierwszy poranny głód i rozkręci trawienie, zanim zjemy coś bardziej treściwego.
2. Krzemionka z biotyną firmy Abtei (najwyższa zawartość). 
3. Skrzyp (osobiście wolę w formie naturalnego naparu)
4. Żeń-szeń (np. Vita complex ma najwyższą zawartość). Żeń-szeń jest bardzo pobudzający, świetnie sprawdzi się u osób z tendencją do stanów wyczerpania, apatii i utraty naturalnej energii życiowej. Z tego powodu zeń-szeń suplementujemy do południa, ponieważ możemy mieć później problem z zaśnięciem lub spożytkowaniem nadmiaru energii.

W przypadku włosów suchych, warto zainteresować się naturalną keratyną, wodą bursztynową i olejowaniem olejem lnianym.