9.09.2018 NÓW - POCZĄTEK ROKU 2019

Nowy rok energetyczny witamy już 9 września. 
Od poprzedniej pełni mogliśmy doświadczać lekcji w temacie porządkowania, klarowności i przejrzystości połączonej z silnym energetycznym oczyszczaniem wszystkiego, co odchodzi wraz z mijającym rokiem osobistym. 
Z jednej strony, mogą pojawiać się lekcje dystansu do przemijania, chaosu, nagłych zwrotów akcji, bilansowania zysków i strat, niewiedzy, bałaganu (lub porządku i rytmu odmiennego od tego, co uważamy za słuszne, właściwe lub doskonałe), co bywa trudnym czasem dla ludzi pedantycznych, lubiących mieć wszystko wiadome i poukładane od razu (a najlepiej po swojemu). Z drugiej strony, tam, gdzie zabrakło uważności, uporządkowania i skrupulatności, negatywne konsekwencje chaotyczności, zapominalstwa, lenistwa czy roztargnienia, mogły/ mogą zebrać plon wraz z wyjściem Saturna z ruchu wstecznego (6 września). Pasuje tu powiedzenie „kto nie ma w głowie, ten ma w nogach”. Słońce i Księżyc w Pannie ponownie kierują naszą uwagę na porządkowanie, planowanie i skupienie na ziemskich obowiązkach w pragmatycznym wymiarze. Silny czas uziemiania, oczyszczania, wychodzenia z toksycznych nawyków i przyzwyczajeń, które przestały nam służyć. Naturalny czas kończenia się pewnych okoliczności i wkraczania w nowy rok osobisty, sprzyja porządkom zarówno na planie duchowym jak i fizycznym. 

Jutrzejszy Nów w znaku Panny, to początek Nowego Roku Numerologicznego 2019. 
Wibracja roku zmienia się na 3. Trójka to energia twórczości, kreacji i radości. Najpełniej uosabiają ją artyści. O ile rok 2018 o wibracji 11/2 uwypuklał nam mistrzowskie aspekty emocjonalne relacji, komunikacji i współpracy - od działania zespołowego do bliskości i intymności, to teraz wchodzimy w nurt ekspresji i wirtuozerii. Trójka może ukazywać nam mocniej biegun radość/optymizm – dyletanctwo/pesymizm. 
Możemy bardziej poszukiwać wesołości i lekkości, a stronić od ludzi uwikłanych w problemy, którym brak poczucia humoru i dystansu, hipochondryków, itd. Jednocześnie, możemy częściej słyszeć od innych, żebyśmy się rozchmurzyli i uśmiechnęli, a wszechświat będzie stwarzał sposobności, byśmy dostrzegali wspierające okazje i doceniali to, co się udało, zamiast skupiania się na przeszkodach lub tym, co nie wyszło. 

Trójka to indywidualizm, choć jest towarzyska, gustowna, chętna do zabawy, nieszablonowa.
Lubi łączyć przyjemne z pożytecznym oraz ładne z praktycznym. Jest dynamiczna, niezbyt rodzinna, ale za to bardzo charyzmatyczna. Wpływ wibracji 3 może zatem skłaniać nas ku poszukiwaniu przestrzeni auto ekspresji. 
Trójka wie, że zdobywanie czegoś wielkim kosztem, potem i krwią, odziera nas z naturalnej radości i życiowej energii, szuka zatem rozwiązań prowadzących do sukcesu i zadowolenia, bez męczennictwa i wyrzeczeń. Częściej niż w innych latach numerologicznych, w Trójce kierujemy się ku pięknu, wygodzie, harmonii, radości i zabawie. 

Ci, którzy mają już łączność ze swoim potencjałem twórczym, (w zależności od tego w jakim są osobistym roku), mogą zechcieć w bardziej praktyczny i konstruktywny sposób skorzystać ze swoich talentów, pasji i umiejętności, aby tworzyć i rozwijać coś wartościowego – z przekazem. 
Trójka lubi sukcesy i pochwały. Możliwe, że w tym roku bardziej będziemy potrzebowali zachęty i tego, by poczuć się docenionymi - to może kierować w pewnym stopniu naszą motywacją do działania. Ponadto, wibracja 3 wnosi ciekawość, lekkość, wygodę w tworzeniu, budowanie i realizację planów bez nadmiernego ciężaru i wysiłku, a zatem chodzi o to, by z wdziękiem i radością coś osiągać, ciesząc się sukcesami i poczuciem spełnienia na każdym etapie. Trójka zdaje się być w panteonie liczb najbardziej optymistyczną i najmniej obciążoną dyletanctwem wibracją. Jest to dobra okazja dla perfekcjonistów, pracoholików i „wiecznie niezadowolonych”, by dokonać transformacji percepcji w kierunku patrzenia na to, co jest „Oczyma Piękna” – dostrzegając piękno i dobro w każdej osobie i sytuacji, nawet pod powłoką wyzwań. 
To lekcja oduczania się cynizmu, zgorzkniałości, chadzania uratymi ścieżkami lub zafiksowania na jednym rozwiązaniu. Teraz ma być kreatywnie, więc przyda się elastyczność.

Dla osób żyjących czyimś życiem, może być to okazja, by wyjść z cienia dominujących jednostek i odkryć wreszcie swój indywidualizm, zrobić miejsce na SIEBIE, zacząć podejmować WŁASNE decyzje i kierować się swoimi potrzebami, preferencjami. Testy podatności na uległość pokażą, czy jeszcze chowamy się za rodziną, czyimiś sprawami, cudzymi problemami, wyborami innych? 
Czy czujemy się dobrze tylko, jeśli inni są zadowoleni? 
Czy trudno jest nam określić czego pragniemy i wyrażać siebie swobodnie? 
Jak radzimy sobie z odpowiedzialnością za własne uczucia, decyzje i wybory? 
Czy porządek rzeczy, w którym żyjemy, daje nam przestrzeń indywidualizmu i kreatywności?

Jeśli temat Cię dotyczy, zaobserwuj na ile jeszcze zbytnio oglądasz się na innych, żyjesz cudzym życiem i czujesz się odpowiedzialny za emocje oraz reakcje innych ludzi. Na ile uciekasz od siebie, od własnej ekspresji, uczuć i kreatywności? Pozwól sobie odkryć drzemiący w Tobie indywidualizm.

W biegunie nadmiaru indywidualizmu też czekają nas ciekawe lekcje. Przede wszystkim, chodzi o umiejętność spuszczenia z tonu, adaptację do zmiennych warunków, towarzyskość, chęć odnalezienia zdrowych i twórczych kompromisów i umiejętność wykorzystania swoich indywidualnych cech w służbie Najwyższego Dobra. 

Wykorzystajmy roczną wibrację 3, by wznieść się na częstotliwość radości istnienia oraz optymizmu, co bardzo ułatwi nam trening wdzięczności. 

Poszczególne wibracje składające się na liczbę 2019 również dostarczają ciekawych informacji o charakterze tego roku: 

2 (20) – dwójka na początku jako wartość tysiąclecia, mówi o tym, że jesteśmy w Erze partnerstwa, nawiązywania dialogu oraz współpracy opartej na równości i wzajemnym szacunku. Dwójka jest energią empatii, wrażliwości i łagodności, symbolizuje uczucia i emocje. To era, w której uczymy się współpracować z otwartym oraz pokojowym nastawieniem, działać z poziomu serca i brać pod uwagę intuicję. To także energia symbolizująca dualizm, dwubiegunowość – doświadczanie przeciwieństw i nauka, że tak naprawdę doskonale uzupełniają się one i wspierają, zamiast zwalczać lub dominować. Dwójka to cyfra dyplomacji, mediacji i kompromisu. Tutaj w centrum zainteresowania jest człowiek w relacji i jej jakość. Na pierwszy plan wysuwa się to jak traktujemy innych i jak jesteśmy traktowani.
Biegun cienia, który jest do przepracowania w energii 2 wiąże się z mechanizmami uległości, skłonnością do urazy i wycofania, nadwrażliwości oraz pasywności. 

1(19) – dziewiętnaście nazywa się liczbą „karmy władzy/doświadczenia” i symbolizuje człowieka (1) w stosunku do innych (9). Jako, że lato 2018 obfitowało w silne globalne procesy transformacyjne dotyczące właśnie wzorca władzy i wzajemnego wpływu, to rok 2019 może testować teorię w praktyce – lekcje humanitaryzmu + ewentualna korekta nadużyć. Mogą zatem pojawiać się tarcia w aspekcie bezwzględność/ tyrania/ skostnienie/ obojętność na sprawy innych – czułość/uległość/miłosierdzie/uczynność. Jako jednostki wrażliwe, możemy odbierać mocniej surowość i chłód. Jako jednostki silne i introwertyczne, możemy odczuwać chęć krytykowania tych, którzy są ekstrawertycznymi wrażliwcami i reagują według nas „zbyt” emocjonalnie. Generalnie, te prądy energetyczne mówią o docieraniu do zdrowej granicy i akuratności w humanitarnym podejściu. Jeśli mieszka w Tobie jeszcze sztywniak, surowy sędzia, bezwzględny krytyk i nieprzebłagany egzekutor (lub jeśli jesteś osobą podatną na przyciąganie takich osobowości), mogą pojawić się okazje do uzdrowienia swojego podejścia, aby zestroić się ze zdrowym wzorcem reakcji. Z tego powodu, na relacje możemy patrzeć przez pryzmat humanitarnej postawy (lub jej braku). 

Wreszcie, wibracja roku 2019 ze składowych 2+1 = 3 podkreśla, że ten Nowy Cykl opiera się na dążeniu do doskonałej harmonii pomiędzy duchową empatią i współpracą z innymi ludźmi, a przecieraniem nowych szlaków i rozpoczynaniem czegoś nowego. Poniekąd to są nieco przeciwstawne wibracje, bo 2 jest zawsze w relacji z innymi, a jeden to samotny lider. Doskonałym sposobem na harmonizację tych energii rocznych jest zachowanie otwartości i zdolności obserwacji swoich ograniczeń (poprzez relacje z innymi ludźmi), pamiętając o lekcji wdzięczności i skupianiu się na tym, co nas wspiera i z czego możemy się cieszyć. Skupiając się na zaletach i zdrowych granicach, łatwiej osiągamy konsensus pomiędzy „Ja” i „My”. A wszystko to w duchu idei, że prawdziwy sukces i zadowolenie przychodzi stosunkowo lekko, nie jest żadnym „Pyrrusowym zwycięstwem”.

Życzę Wam cudownego Nowego Roku energetycznego 2019. Niech się darzy! Jeśli potrzebujecie indywidualnych wskazówek z poziomu Źródła dotyczących nowego roku osobistego, piszcie na crystalarya@o2.pl 
Wycena indywidualna w zależności od potrzeb i zakresu wglądu 

Katarzyna