4.11.2017 PEŁNIA - PŁODNOŚĆ I OBFITOŚĆ

Pełnia w Byku to lekcja płodności, dawania i przyjmowania obfitości, która sprzyja odzyskaniu poczucia wszelkiego dostatku. Płodność w tym sensie może być rozumiana dosłownie, lub jako koncepcja wdzięczności i zaufania. Ci, którzy ucieleśniają te energie, rozwinęli bardzo inteligentny umysł, zdolność przyswajania informacji, kopiowania, duplikowania i uczenia się w ten sposób jak coś zrobić. To energia ludzi utalentowanych ekonomicznie, którzy w naturalny sposób wiedzą, że obfitość generuje obfitość.  Byk reprezentuje ziemskie przyjemności, lubi komfort, wygodę i luksus. To także energia „zdrowego egoizmu”, która uczy, że gdy działamy wyłącznie dla własnego lub czyjegoś interesu, stawiamy oczekiwania w zamian i nie przyniesie nam to spodziewanej satysfakcji. Potrzebna jest równowaga i swoboda dawania oraz przyjmowania.

W pozycji Ziemskiego Wyzwania, największym problemem jest Zaufanie. To doświadczanie zmienności losu oraz negatywne wzorce myślenia, które mogą być przeszkodami – że „fortuna kołem się toczy”, „raz na wozie raz pod wozem”. W tej pozycji może to być rozrzutność, krótkowzroczność, poczucie oddzielenia od zdolności do czucia się jednością z wszelką obfitością i dostatkiem. To doświadczenie silnego, ukrytego wewnętrznego niepokoju, że „coś jest ze mną nie tak” lub coś jest „źle”, co powoduje, że zamykamy się na świadomość dostatku. Konflikt oddzielenia pogłębia się, aż sobie uświadomimy jego iluzoryczność.

Człowiek staje się ubogi, gdy koncentruje swoją uwagę na tym, czego mu brakuje. W ten sposób, poprzez własne myśli odcinamy się od Obfitości, z którą tak naprawdę cały czas jesteśmy połączeni.  Obfitość to nie tylko pieniądze. Przejawia się także jako energia do działania, optymizm, mądrość wynoszona z lekcji Światła i Miłości, wiara, wdzięczność, pomysły, inspiracje, więcej niż zwykle czasu, umiejętność cieszenia się życiem bez potrzeby uzależniania swojego samopoczucia od stanu posiadania i swoboda korzystania z energii przyjemności.

Naprawdę bogaty jest ten, który czerpie satysfakcję z życia. Jego narzędziem jest wdzięczność. Wieczna, nieskończona miłość i bogactwo są Twoim przyrodzonym prawem. Wszystko możesz stworzyć, gdy widać, że jesteś ze wszystkim Jednością.

To dobry czas na rachunek wdzięczności. Poświęć chwilę, aby zasilić Twoją umiejętność dostrzeżenia i docenienia tego, co jest. Wypisz na kartce wszystko, za co możesz odczuwać wdzięczność, a zaskoczy Cię, jak wiele obfitości już jest w Twoim życiu.  Gdy dzielisz się swobodnie sobą, wprawiasz w ruch energię kreującą dobrostan. Gdy zaczynasz mantrować, że „nie stać” Cię na coś, albo że "stracisz", zaczynasz skąpić sobie przyjemności lub żałujesz czegoś innym, z obawy, że zabraknie Ci tego, czego potrzebujesz. Tworzysz w ten sposób zatory. Zaufaj, że w każdej chwili masz już to, czego potrzebujesz. Często pod pozorem wyzwań, kryją się błogosławieństwa. Wszechświat daje Ci lekcję, dzięki której możesz stać się mądrzejszą, szczęśliwszą wersją siebie. Gdy dostroisz swoją postawę do naturalnego wzorca Obfitości i pomnażania jej dla Najwyższego Dobra, nauczysz się jak tworzyć i przyjmować wszelką obfitość swobodnie. Przestaniesz liczyć, wydzielać i kontrolować równowagę dawania i przyjmowania oraz porzucisz oczekiwania co do konkretnej formy, w jakiej ma do Ciebie powrócić szczodrość. Zniknie podejrzliwość i nieufność, czy Ci się opłaciło. Prawdziwa szczodrość jest bezmiarem czystych intencji, ponieważ osadzona jest w przekonaniu, że nie jesteś w stanie wyczerpać tej energii. Możesz tryskać miłością, wdzięcznością, życzliwością i wsparciem, odkrywając coraz to nowe i głębsze ich pokłady. W rekompensatę, wraca do Ciebie pozytywna energia we wszystkim możliwych formach.

Katarzyna