24.10.18 - PEŁNIA - PRZYJEMNOŚĆ I ZADOWOLENIE

Mechanika nieba podczas dzisiejszej Pełni serwuje nam w praktyce bardzo żeńskie, intuicyjne energie - w sensie wpływów transformujących naszą życiową postawę. 

Orientacja na prawo do tego, by odczuwać i pragnąć, poczucie Obfitości, wdzięczność, zadowolenie z siebie. Są to impulsy do weryfikacji stosunku wobec pragnień, przyjemności, rozkoszy i potrzeby ustanawiania własności.

Astrologicznie, Słońce w archetypie Skorpiona i Księżyc w Byku. Akcentuje się ponownie rewolucyjny Uran w retrogradacji, który krąży między energiami Barana i Byka. Dodatkowo trwa retrogradacja Wenus i Neptuna.

Pozytywnie aspektowany Byk reprezentuje klasę i dobry gust wynikające z umiejętności korzystania i delektowania się urokami ziemskiego życia. To „zdrowy egoizm”, jak również praktyczne podejście i pragmatyzm w eleganckim wydaniu.

W biegunie cienia pojawia nadmiar hedonizmu prowadzący do podatności na uzależnienia i nałogi, próżność kryjąca niskie poczucie własnej wartości, egocentryzm, obłuda, zachłanność, arogancja, podejrzliwość, apodyktyczność, zaślepienie, upór i działanie z poziomu lęku przed stratą oraz utratą stabilności, jak również lekkomyślność i krótkowzroczność.

Część wspólna archetypów Słońca w Skorpionie i Księżyca w Byku, mówi o tańcu zmysłów, głębi rozkoszy, wykorzystywaniu seksualnej mocy. W biegunie Światła to pozytywnie aspektowana zdolność do odczuwania satysfakcji i zaspokojenia, oraz życiowa energia dążąca w zdrowy sposób z sukcesem do zaspokojenia.

W biegunie cienia prowadzi do dewiacji, nadużyć mocy i władzy, manipulacji i uwikłania wynikających z żądzy. Ta świadomość braku lub niedosytu uwięziona jest także w potrzebie ustanawiania własności, która prowadzi do lęku przed stratą i kontroli czynników zagrożenia. Brak zdrowego wzorca pragnień i ich roli prowadzi do zapętlenia się w pragnieniu, co wtłacza w mechanizm gonienia za króliczkiem. Przez to automatycznie oddalamy się od doświadczania siebie jako wibracyjnego odpowiednika Dobrostanu.    

W tym czasie możemy znów mocniej odczuwać wpływy uraniczne, np. jako starcie energii o rewolucyjnym zabarwieniu (skierowanej do wewnątrz) ze strumieniem potrzeby ziemskiej stabilności. Jako wskaźnik osadzenia w ziemskiej strukturze powoduje skupienie na materialnym poczuciu pieczy zarówno w sensie materialnym jak i w związkach.

Jest w tym kontynuacja październikowej energii przewodniej odnoszącej się do przyjętych przez nas tożsamości.

Kartka z energetycznego kalendarza na październik:

https://web.facebook.com/110115259021167/photos/a.183449621687730/2115537555145584/?type=3&theat...

Dobry czas, aby zastanowić się na tym, co jeszcze wzbudza w Tobie poczucie zagrożenia, zarówno w aspekcie relacji jaki materialnym?

Na ile jeszcze reagujesz z poziomu poczucia zagrożenia?

Na ile potrafisz reagować z poziomu Serca otwartego w zdrowy sposób?

Na ile jest w Tobie podatność do ulegania żądzy (trudność w zachowaniu zdrowego stosunku do pragnień wynikająca z dysharmonii wzorca i roli pragnienia)?

Na ile jeszcze ulegasz podejściu „cel uświęca środki”?

Tak aspektowane energie zachęcają do refleksji nad biegunem cienia nadmiaru - pułapką żądzy i przyjemności.

Brak umiejętności odczuwania przyjemności i satysfakcji oraz skłonność do popadania w apatię reprezentuje biegun cienia braku.

Obie te skrajności wynikają z poczucia oddzielenia od wszelkiej Obfitości, co jest rezultatem  braku zrozumienia jej istoty (naturalnego, zdrowego wzorca).

Więcej o mechanizmach związanych z pojęciem Obfitości i tym, jak przejawia się ona:

https://web.facebook.com/110115259021167/photos/a.1250155745017107/1691925437506800/?type=3&theater

Wszystkie te wpływy krążą wokół energii reprezentowanych przez kolor pomarańczowy, którego  urzeczywistnieniem jest życiowa moc, wewnętrzny płomień, Radość, wdzięczność, przyjemność, seksualność, satysfakcja, szacunek, inteligencja emocjonalna, niezależność, wolność i swoboda przejawiania się.

Jako wewnętrzny „demon” do uzdrowienia: poczucie winy, stłumienie, zastraszenie, samoudręka, brak inicjatywy, nieśmiałość, oziębłość, niemoc, wyparcie, potępianie innych, krytykanctwo, moralizatorstwo, hipokryzja, fałsz, zboczenia seksualne.

Cały czas obecna jest szmaragdowa uzdrawiająca energia związana z wzorcem Serca otwartego w zdrowy sposób.

Katarzyna