19.10.2017 NÓW - RÓWNOWAGA, WZORCE MIŁOŚCI

Dzisiejszy Nów w Wadze podsumowuje energie towarzyszące przez ostatnie dwa tygodnie - mogliśmy zaobserwować, jak wybija na powierzchnię wszelkie aspekty równowagi dotyczącej przejawów miłości w relacjach, które wymagają uzdrowienia. Zgodnie z naturalnymi cyklami i rytmami Natury, każdy Nów Księżyca jest doskonałą okazją, by opróżnić się ze wszystkiego, co przestało nam służyć i zrobić miejsce na nowe, zdrowe przekonania, na bazie których posiejemy świeże marzenia - lepiej dostrojone do wzorców zrównoważonych, aby zacząć doświadczać w biegunie Światła.  W biegunie cienia mogliśmy poczuć intensywność uczuć i emocji, co ułatwia weryfikację źródeł strachu, lęków, obaw i wątpliwości, które utrzymują tendencje do trwania w negatywnym biegunie namiętności, np. zatracenie, bujanie w obłokach, agresja, gniew, okrucieństwo, obsesja, nadgorliwość, obojętność, chłód emocjonalny, lęk przed euforią i utratą kontroli, nieśmiałość, lęk przed odrzuceniem, itd. Tędy dochodzimy do sedna - istoty obciążeń, które sprawiają, że brak nam naturalności w okazywaniu i przyjmowaniu uczuć, lub przejawia się to w negatywny sposób. Dzisiejszy Nów w Wadze to doskonały czas, aby uświadomić sobie, na ile naszym naturalnym stanem jest swoboda wyrażania i przyjmowania miłości, namiętności, euforii, czułości, radości i troski? Na ile nasze wzorce tych pojęć są zdrowe i zrównoważone?  Na ile pozwalasz sobie kochać siebie i być kochanym, bez cienia wątpliwości i potrzeby generowania negatywnych projekcji? Na ile potrafisz przyjąć miłość, którą chcesz dać? Na ile widzisz siebie i swoją sferę relacji oraz związków jako zdrową i dostrojoną do naturalnych wzorców? Na ile ufasz sobie, że gdy poddajesz się namiętności, to tylko takiej pochodzącej z Czystego Światła? Na ile obawiasz się, że „coś” lub „ktoś” może zaburzać Twoje szczęście w miłości i relacjach, lub wywołać negatywne konsekwencje, gdy dasz sobie zielone światło na okazywanie głębszych uczuć? Na ile boisz się miłości, intymności, czy namiętności? A może demonizujesz te pojęcia, pielęgnując traumy i urazy z przeszłości? Czas ten sprzyja obserwacji i uzdrawianiu postawy wobec samego siebie, ponieważ jakość naszych relacji jedynie odzwierciedla to, co sami myślimy (mniej lub bardziej świadomie) na swój temat. Dopóki sami siebie ignorujemy, jesteśmy w jakiś sposób obojętni, a nawet okrutni wobec siebie, lub jeśli jest w nas potrzeba samoograniczania się, dopóty będziemy odczuwać napięcie, frustrację, cynizm, zniechęcenie lub rozczarowanie – to wynik braku równowagi dawania i przyjmowania miłości w relacjach. Aby doświadczać więcej miłości w związkach, potrzeba odzyskać najpierw miłość do życia samego w sobie. 

Przyjrzyj się, co ogranicza Ci swobodne odczuwanie pozytywnych uczuć i na ile uzależniasz swoje samopoczucie od postawy innych osób? Jaki wpływ mają na Ciebie bliscy Twojemu sercu? W jakich sytuacjach wolisz się wycofać, stłumić lub zablokować intensywne uczucia? Co sprawia, że wydaje Ci się, iż „źle lokujesz uczucia”? Na ile reagujesz asertywnie, a na ile rządzą Tobie trudne do okiełznania emocje? Na ile wierzysz, że radość istnienia i radość pochodząca z relacji miłości mogą istnieć równocześnie? Na ile potrafisz zachować radość istnienia, gdy tracisz radość w miłości?  Być może jest w Tobie głębsza blokada na miłość i pozostało Ci jedynie tworzenie obiektów westchnień, „skoro nie mam szczęścia w miłości”. Być może Twoje serce zamyka się w mechanizmie obronnym przy poczuciu zagrożenia i Twoja powierzchowność wydaje się twarda lub niedostępna. Być może doświadczasz różnych przejawów miłości (własnej, matczynej, ojcowskiej, relacji rodzinnych, przyjaźni, empatycznej wyrażającej się w społeczności, itd., lub ich zaburzeń, które upominają się o Twoją uwagę, akceptację i uzdrowienie.

Znak Wagi reprezentuje dążenie do harmonii w każdej sferze życia i nastawienie na innych. W biegunie cienia to archetyp braku zdecydowania. W aktualnych procesach transformacji, istotna staje się weryfikacja słów kluczowych takich jak: 

- równo-waga – jej brak lub nadmiar ciśnienia na jej osiągnięcie, determinuje charakter zjawisk 

- u-waga, ważność, u-ważność – co jest naprawdę ważne i dlaczego poświęcam temu uwagę lub coś ignoruję?  

- roz-waga – na ile działam z poziomu rozsądku, a na ile z poziomu serca i zaufania do Źródła Wszystkiego Co Jest? Czy kieruje mną tendencja do analizowania, chłodna kalkulacja co się opłaca, czy postawa działania dla Najwyższego Dobra? 

- po-waga – na ile elastyczni, radośni i otwarci jesteśmy w każdej sytuacji, a kiedy pojawia się duma, sztywność, chłód i protekcjonalizm? 

-od-waga – na ile śmiało i pewnie idę do przodu, uwzględniając i równoważąc uczucia i potrzeby własne oraz innych? Na ile brak mi zdecydowania, paraliżuje mnie lęk lub zniechęcają wątpliwości?   

-nad/niedo-waga – mówi o wielu mechanizmach obrony lub ucieczki

To wszystko są aspekty, będące informacją o aktualnym stanie Twoich przekonań i mechanizmach warunkujących funkcjonowanie Twojego pola energii – szczególnie wskazując na odchylenia od równowagi. Warto wykorzystać te wskazówki, aby odważnie, swobodnie i lekko wziąć odpowiedzialność za rzeczywistość, którą tworzysz. Bez potrzeby obwiniania siebie lub innych. Waga należy do trygonu powietrza, zachęca zatem do przewietrzenia przestrzeni i nabrania świeżego spojrzenia, pochwycenia szerszej perspektywy, która jest obiektywna, sprawiedliwa i zrównoważona – jest Prawdą z poziomu Źródła Wszystkiego Co Jest.

Katarzyna