07.08.2017 Pełnia - Wolność, Suwerenność i Autentyczność

Pełnia z zaćmieniem Księżyca w Wodniku, w miesiącu w znaku Lwa to doskonała energia, która wspiera Wolność, Suwerenność i Autentyczność. Oznacza to okazję, by zdecydowanie pożegnać schematy, w których coś chcemy wymusić, pozujemy, udajemy, kombinujemy, działamy pod przymusem lub kierujemy się podstępnością i chęcią manipulowania oraz kontrolowania naturalnego biegu zdarzeń. Oraz ze wszystkimi ograniczeniami blokującymi śmiałe, uczciwe, pewne, swobodne i zdeterminowane wkroczenie w Nowe – obszar wolności, równowagi i swobody. Obserwuj to, co zniekształca Twój własny obraz siebie w kontekście oceny swoich możliwości. 
Podczas zaćmień NIE wykonuje się żadnych rytuałów, ale to dobry czas na medytację, terapie kwantowe i pracę z przekonaniami. Pożegnajmy zatem skostniałe poglądy, brak elastyczności, sztywność przekonań, negatywne obrazy siebie i swoich relacji, uciążliwe zobowiązania, abstrakcyjne lęki, które wtłaczają nas w iluzję, pod wpływem czego tworzymy sobie przeszkody, przeciwników i wrogie energie. 
Obserwuj to, co kwalifikuje się do pożegnania i jeśli jeszcze nie było okazji tego zrobić - odetnij, gdy Księżyca będzie ubywać. 
Przez ostatnie 3 tygodnie można było zauważyć, jak narzucają się nam wręcz ze zdwojoną siłą pewne tematy dotyczące poczucia wolności i swobody działania (dotyczące relacji pomiędzy przeszłością a teraźniejszością), które wpływają na projektowanie przyszłości, a wymagają uzdrowienia. 

Wodnik wizjoner i Lew zdobywca wspierają nas w uwalnianiu tego, co zakłóca naszą radość i swobodę autentycznego tworzenia Tu i teraz. 
To także energie, które wspomagają uzdrawianie obrazu siebie. Wykorzystaj ten czas, aby zbudować i wzmocnić swój osobisty potencjał - siebie który może, potrafi, pozwala sobie i doskonale sobie radzi – lekko łatwo i przyjemnie. Przestań siłować się ze sobą i zacznij być wewnętrznie spójną osobowością, bądź dla siebie wspierającym przyjacielem, zamiast surowym sędzią, a łatwiej spojrzysz w przyszłość, zaczerpniesz inspiracji i ułożysz plan uczciwego działania i dążenia do celu. 

Ciemna strona Wodnika i Lwa to pozerstwo oraz manipulacja dla osiągnięcia własnych celów. Zobacz w jakich sytuacjach budujesz fasadę – fałszywy obraz siebie, bo wydaje Ci się, że musisz kombinować i coś odgrywać, aby „ugrać swoje”. Zaobserwuj, kiedy włącza Ci się „bo ja chcę” i „nie, bo nie”. 
To także dobry moment aby uwolnić się z fobii i uwikłania w teorie spiskowe lub niejasne sytuacje, które zmuszają Cię do postawy wojennego stratega, który już rozstawiałby zwiady, zasieki i przegrupowywał armię. Uwolnij się od tego wszystkiego, co odciąga Twoją uwagę od radosnej i szczerej służby, która przynosi wiele radości Tobie i innym. 

To także dobry moment na równoważenie Żywiołu Wody i Ognia. Dzięki temu możemy uzdrowić te aspekty, które doprowadzają nas do wrzenia, powodują, że spala nas nadmiar emocji i uleganie toksycznym wpływom, i które gaszą nasz wewnętrzny Ogień. Możemy je doharmonizować do naturalnego wzorca i wprowadzić element współpracy między tymi żywiołami, bez potrzeby zasilania przekonania, że przeciwieństwa się wykluczają lub zwalczają. Pamiętaj, żeby ugotować smaczny obiad, potrzebujesz jednego i drugiego w odpowiednim miejscu i proporcji. Pozwól sobie na to, aby zarówno jakości żywiołu Ognia jak i Wody funkcjonowały w Tobie w sposób doskonale zrównoważony.

Katarzyna