UTRWALANIE POZYTYWNYCH PROGRAMÓW MYŚLOWYCH

Skąd wiadomo, jaka jest prawidłowa, zdrowa – prawdziwa definicja czegoś? 

Gdy zbierasz doświadczenia, umysł ma skłonność do wyrabiania sobie opinii na dany temat. Na przykład: doświadczasz rozczarowań i zawodów, a umysł koduje „ życie jest ciężkie, ludziom nie można ufać, istnieje ryzyko, że ktoś mnie zdradzi/ opuści/ odrzuci, a przez to będę cierpieć, więc lepiej się nie angażować, trzymać dystans, żeby już nikt mnie nie zranił, zawsze tak jest, że chcę dobrze a źle wychodzi”, itd. Błędne koło się kręci prawda? Nakręca je ciąg przyczyno-skutkowy, który przecież oparty jest na przeszłości (opartej na negatywnych przekonaniach) i subiektywnej, jednostronnej ocenie (z bieguna cienia). Tym samym, spójrz na te myśli i zobacz jaką sobie programujesz przyszłość? Przecież myśli i słowa niosą za sobą energetyczny ładunek – moc sprawczą. 

A teraz wejdź w to samo doświadczenie z poziomu serca i na zasadzie kontrastu zobacz, czego tam brakuje? W ten sposób nakreślisz obraz z Bieguna Światła, na przykład:

Życie jest ciężkie >>> Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.

Ludziom nie można ufać >>> Ludzie są godni zaufania. Mogę zaufać innym i czuć się z tym całkowicie swobodnie.

Istnieje ryzyko, że ktoś mnie zdradzi/ opuści/ odrzuci >>> Istnieje szansa, że ktoś mnie wesprze/ będzie przy mnie/ zaakceptuje. Przestaję przyciągać sytuacje, w których było inaczej.

Będę cierpieć z powodu ……………….>>> Jestem szczęśliwy, bez względu na…….……

Lepiej się nie angażować >>> Wiem jak to jest angażować się bez lęku, że ………………………….

Trzymam dystans, żeby mnie ktoś nie zranił >>> Otwieram się, zbliżam i przestaję mieć potrzebę czucia się zranionym. Wychodzę z roli ofiary.

Kolejny etap to wzmocnienie tej afirmacji tam, gdzie najtrudniej w ten pozytywny biegun uwierzyć:

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne >>> Pozwalam sobie, aby tego doświadczyć i otwieram się całkowicie na taką możliwość, potrafię sobie wyobrazić, że od teraz przyciągam do swojej przestrzeni tylko takie sytuacje, w których przekonuję się, że życie może być lekkie, łatwe i przyjemne.

Ludzie są godni zaufania. Mogę zaufać innym i czuć się z tym całkowicie swobodnie >>> Wierzę, że gdy zaufam, to otwieram swoje serce i pozwalam sobie przyciągać od teraz tylko takie doświadczenia, w których poznaję pozytywny, zdrowy obraz zaufania. Wiem jak to jest zaufać i przekonać się, że warto. Pozbywam się wszystkich podpowiedzi umysłu/ z zewnątrz, że jest inaczej.

Istnieje szansa, że ktoś mnie wesprze/ będzie przy mnie/ zaakceptuje. Przestaję przyciągać sytuacje, w których było inaczej >>> Potrafię sobie wyobrazić, że od teraz przyciągam do swojej przestrzeni tylko takie sytuacje, w których ludzie mają 100% czyste intencje z serca, i tylko takie osoby/ sytuacje przyciągam. Pozwalam innym mnie wspierać/ być przy mnie/ akceptować. Jednocześnie przestaję szukać na zewnątrz wsparcia/ obecności / akceptacji – pozwalam sobie to wszystko sobie teraz ofiarować i przyjmuję to w pełni.

Jestem szczęśliwy, bez względu na…….……… >>> Potrafię sobie siebie wyobrazić jako osobę szczęśliwą bezwarunkowo. Wiem jak to jest przestać uzależniać swoje poczucie szczęścia od czegokolwiek. Pozwalam sobie doświadczać takich sytuacji, w których bez względu na okoliczności zachowuję wewnątrz stan szczęścia.

Wiem jak to jest angażować się bez lęku, że ………………………….>>> Potrafię żyć bez lęku, że………………….. Wierzę, że w pełni zasługuję, aby żyć bez lęku, że……………………Widzę siebie jako osobę wolną od lęku.

Otwieram się, zbliżam i przestaję mieć potrzebę czucia się zranionym. Wychodzę z roli ofiary. >>> Potrafię żyć bez dramatu/obwiniania siebie i innych. Wiem jak to jest przestać przyciągać sytuacje, w których wchodzę w rolę ofiary.  Pozbywam się teraz wszystkiego, co składało się na mechanizm, który sprawiał, że czuję się jak ofiara. Mogę zobaczyć siebie jako osobę silną, niezależną i wolną od podatności na zranienia.

Zwróć uwagę, że powyższe wzmacniające myśli zastępcze – afirmacje są tak ujęte, że pomijają słowa sabotujące (NIE, spróbuję, postaram się, itd.). Są proste, a pozytywny ładunek energetyczny w nich zawarty wzmacnia dodatkowo ich pozytywną siłę sprawczą.

Takie wewnętrzne dialogi warto prowadzić na każdy temat i bardzo dokładnie obserwować, na które konkretnie zdania afirmujące mamy opór. Czego nie jesteśmy w stanie w ogóle poczuć i przyswoić? Tam leży sedno obciążenia i szansa odkrycia, co nam przeszkadza w pełnej akceptacji i adaptacji nowych pozytywnych przekonań.

Inne teksty, które mogą Was zainteresować (kliknij w tytuł, aby przejść do treści artykułu)

Dostrzegasz wartość wiedzy publikowanej na blogu Crystal Arya? Wesprzyj rozwój strony: 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu
×
×

Koszyk