Pozytywne programowanie umysłu. Jak sobie coś zaprogramować

Potraktuj świadomie każdą Twoją myśl i przekonanie jako narzędzie, za pomocą którego sprowadzasz do swojej rzeczywistości określony stan rzeczy – doświadczenia, sytuacje, osoby i relacje. Przekonaj się, jak programowanie umysłu może działać na Twoją korzyść - dla Najwyższego Dobra.

1. Myśl i działaj z poziomu czystych intencji Serca  

Gdy Twoje przekonania (a zatem myśli i intencje, które je wyrażają) płyną prosto z Serca i są całkowicie czyste – zsynchronizowane z Mądrością Źródła Wszystkiego Co Jest, wtedy możesz tworzyć dla Najwyższego Dobra. Wtedy energie, które przyciągasz i materializujesz są dostrojone do czystej wibracji Światła i reprezentują wartości zgodne z definicjami pochodzącymi ze Źródła.

2. Myśl i mów językiem zmiany (prawidłowe obrazowanie)

Wtedy myślisz i mówisz językiem Miłości – obrazujesz prawidłowo. W pełnej czystości intencji osiągasz pełną Moc sprawczą, dzięki której kreujesz najlepszy możliwy przebieg – bez ciśnienia i wymuszania czegokolwiek. W całkowitej akceptacji tego, co jest i świadomie operując energią w ramach naturalnych praw. Świadomie dobierając słowa, bez potrzeby używania języka autosabotażu - bez zniekształcania Twoich myśli i mowy ładunkami energetycznymi, które mogłyby osłabić Moc Twoich czystych intencji.  

Zadbaj o to, aby mówić na głos – szczerze, pewnie i radośnie. Wibracja głosu niesie w sobie częstotliwość. Niech wspiera i wzmacnia ona siłę sprawczą pozytywnych myśli. Niech Twoje intencje będą klarowne, zrozumiałe i konkretne.

3. Pamiętaj o wdzięczności

Pozytywne programowanie umysłu polega na wyrażaniu czystej intencji w czasie dokonanym z energią wdzięczności. Chodzi o zakotwiczenie wiary, że to już się stało i utrwalenie jej, aby intencja zmaterializowała się łagodnie, lekko i przyjemnie, oraz abyśmy wraz z nią osadzili się w Nowym. Obok miłości i radości, to właśnie umiejętność odczuwania wdzięczności stanowi najsilniejsze wsparcie w materializacji pragnień i potrzeb.  

Podnoś wibrację energii wdzięczności na co dzień – poświęć kwadrans na uświadomienie sobie za co możesz odczuwać wdzięczność. W ten sposób uświadamiasz sobie nie tylko jak wiele jest tych rzeczy, lecz także obserwujesz swoje myśli i zdolność do ich zamiany na afirmację wdzięczności. 
Jeśli uważasz, że nie potrafisz być wdzięczny za trudne doświadczenia, to nie dostrzegasz w nich jeszcze lekcji Światła, ani wskazówki co możesz zmienić w swoim myśleniu, aby przestać doświadczać życia w trudny sposób.

4. Pamiętaj o nieustannej transformacji energii

Często, zanim dostroimy się w 100% do prawidłowego obrazu (danej sfery życia) pochodzącego ze Źródła/ Czystego Światła, przechodzimy najpierw proces transformacji, w którym na światło dzienne wychodzi wszystko co blokuje i zniekształca ten czysty obraz - wzorzec. Po to, abyśmy mogli usunąć obciążenia (uświadomić sobie i zrozumieć biegun cienia), nauczyć się żyć w równowadze – bez tworzenia nadmiaru i niedoboru energii oraz wreszcie zacząć cieszyć się w pełni swobodnym przepływem energii z bieguna Światła - w naturalny sposób żyć w pozytywie.  

Każdą negatywną i sabotującą myśl możesz zamienić w pozytyw – to kwestia treningu i chęci, aby w każdej sytuacji i osobie dostrzegać lekcję Światła i Miłości bez względu na charakter doświadczeń. Dzięki takim ćwiczeniom uczysz się konstruować myśli według prawidłowego obrazowania, szybciej łapiesz się na tym kiedy używasz języka autosabotażu i dostrzegasz jak brzmi treść Twoich przekonań. Zyskujesz także narzędzie rozwoju osobistego polegające na transformacji myśli z bieguna cienia w biegun światła. Dodatkowo uczysz się rozpoznawania i postrzegania zakresu tych biegunów dla różnych sfer życia i transformacji energii. Programowanie umysłu w sposób kompleksowy i całościowy ma wiele zalet.

Spełniając te 4 punkty masz pewność, że czynisz Dobro, a cokolwiek się wydarzy jest tego naturalną konsekwencją. Bez względu na to, jak to może pozornie wyglądać z boku, Ty wiesz, że tak jest najlepiej – bo Twoja czysta intencja w jedności ze Światłem zawiera w sobie wszystko czego potrzeba, aby rzeczy toczyły się w zgodzie i pełnej harmonii dla Najwyższego Dobra.   

5. Myśl i działaj bez analizy umysłu (autosabotaż)

Gdy masz czyste intencje i język, którym się posługujesz by je wyrażać jest prawidłowy, ale w Twoich myślach pojawia się analiza z poziomu umysłu, wraz z nią przychodzi zwątpienie, brak wiary w to, że możesz coś zmienić lub osiągnąć, lęk i wahanie. To może generować przekonania, że jesteś w złej sytuacji i trudno coś z tym zrobić. Znów „próbujesz” i „starasz się” samodzielnie, zapominając o tym, żeby sięgać po Mądrość i wsparcie Źródła (z którymi przecież zawsze jesteś jednością, chyba, że uważasz inaczej, bo zapominasz o tym). Wtedy w Twoim polu energetycznym tworzysz szczeliny, przez które przenikają takie negatywne energie i osłabiają moc Twojej intencji. Wtedy zamiast czystych pragnień Duszy, zaczynasz afirmować obawy i zaczyna się materializować właśnie to, czego wolisz uniknąć. Wtedy tracisz odporność na negatywizm i coraz łatwiej podłączają się pod Ciebie energie żerujące na takich obciążeniach, które  Dlaczego? Ponieważ jest to dla Ciebie lekcja, która ma uświadomić Tobie na czym koncentrujesz uwagę, gdzie jeszcze i poprzez jakie myśli sprowadzasz do swojej przestrzeni negatywizm. Dzięki temu możesz dostrzec mechanizmy, poprzez które przyciągasz schematy cierpienia, braku dobro-bytu, wyrzeczeń, porażek i wszelkich innych doświadczeń z bieguna cienia. Możesz poznać język, którym się posługujesz i dostrzec w jaki sposób Twoją świadomością wpływasz na swoje życie.

6. Pamiętaj o usuwaniu blokad w przekonaniach

Aby sobie coś zaprogramować skutecznie, na przykład dodatkowe dochody na przyjemności, sprawdź najpierw jakie masz przekonania blokujące Ci swobodny przepływ tych energii.
- Na ile wierzysz, że zasługujesz na przyjemności i pozwalasz sobie na to? A może „trzeba zasłużyć na przyjemność” lub gorzej „żeby zasłużyć na chwilę przyjemności trzeba poświęceń, wyrzeczeń” ? 
Wsłuchaj się w siebie szczerze i z intencją usłyszenia Prawdy, a na pewno usłyszysz jakie pojawiają się tu myśli, które powodują, że dostajesz właśnie to, o czym najczęściej myślisz.
 
- Jaki jest Twój stosunek do siebie? Czy potrafisz wyobrazić sobie siebie jako osobę, która łatwo, lekko i przyjemnie żyje w dostatku? Że masz stały dopływ dochodów i stabilną sytuację? Na ile potrafisz sprawiać sobie przyjemności bez żałowania sobie na to pieniędzy?
- Na ile Twoja definicja przyjemności, pieniędzy czy dochodów jest zgodna z definicją pochodzącą ze Światła? Na ile rozumiesz to, że energia przyjemności jest także paliwem napędzającym pozytywne wydarzenia w Twoim życiu, ponieważ zasila Twój wewnętrzny płomień radości, spełnienia, woli życia i motywacji do działania? 
- Jaki masz stosunek do pieniędzy? Jeśli uważasz, że „pieniądze się Ciebie nie trzymają”, są „brudne”, „trzeba się zaharować, a i tak niewiele zostaje po zapłaceniu rachunków”, „ledwo wiążę koniec z końcem”, „brakuje mi pieniędzy”, „nie stać mnie na coś”, itd. 
- Na ile wydajesz pieniądze z radością i wdzięcznością? Bez żałowania sobie lub innym, i w pełni doceniasz energię tego, co kupujesz i energię osoby, która włożyła w to serce, czas, pieniądze, itd.? Czy zwracasz uwagę na energię tego, co nabywasz? Czy wierzysz, że wydając pieniądze z energią czystej wdzięczności, pomnażasz energię obfitości i zarabiasz wydając?
- Na ile doceniasz swoją i czyjąś pracę, czas i uwagę?
- Na ile potrafisz sobie wyobrazić, że można dobrze zarabiać i mieć czas dla siebie - bez przepracowywania się, poświęcania i wyrzeczeń?
- Na ile wierzysz, że masz już wszystko, czego potrzeba Tobie aby żyć w swobodnym przepływie energii pieniędzy – także na przyjemności? 

Dalej dziwi Cię Twoja rzeczywistość? 

Jak myślisz, czego Ci jeszcze potrzeba, aby zobaczyć związek między Twoim myśleniem a rzeczywistością? Czego potrzeba Tobie, aby wziąć odpowiedzialność za to co już stworzyłeś i zacząć zmieniać swoją sytuację? Jaką masz korzyść z odmawiania sobie większej ilości swobody i przyjemności w życiu? Co daje Ci utwierdzanie się w negatywnych przekonaniach? Co się najgorszego stanie, jak zobaczysz pozytywne efekty pozytywnego programowania umysłu? :)


Inne teksty, które mogą Was zainteresować (kliknij w tytuł, aby przejść do treści artykułu)

Role bólu i mechanizmy generujące

O remontowaniu Domu Duszy

Mechanizmy autosabotażu pracy z przekonaniami

Praca z przekonaniami jako podstawa kreowania rzeczywistości

Język autosabotażu - siła sprawcza myśli i mowy

Rozwój i praca ze sobą – po maśle, zamiast pod górę

Utrwalanie pozytywnych programów myślowych


 

 
Katarzyna